Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Misānes lieta: Ārlietu ministrijas pārstāvji plāno apmeklēt Dienvidāfrikas Republiku

Ārlietu ministrija pauž neizpratni par Kopenhāgenas apgabaltiesas lēmumu, ar ko tā patur apcietinājumā Kristīni Misāni pretēji iepriekšējā tiesu instancē lemtajam par viņas atbrīvošanu, teikts ministrijas izplatītajā paziņojumā medijiem.

Paziņojumā norādīts, ka Eiropas Savienības pilsone atrodas ieslodzījumā Dānijā kopš 2018. gada 9. decembra, bet Dānijas likumi nosaka, ka persona ir atbrīvojama, ja izdošana nav notikusi 30 dienu laikā. Šāda situācija atkārtojas jau otro reizi.

"Ņemot vērā līdzšinējos diplomātiskos un politiskos centienus pārliecināt Dāniju neizdot ES pilsoni Dienvidāfrikas Republikai (DĀR), Ārlietu ministrija izskata visus iespējamos starpvalstu sadarbības un strīdu risināšanas mehānismus, lai panāktu mūsu pilsones neizdošanu un novērstu šādu situāciju rašanos nākotnē," teikts paziņojumā.

Tāpat norādīts, ka arī gadījumā, ja Kristīne Misāne tiek izdota DĀR, Latvija nodrošinās konsulāro palīdzību ar citas ES valsts pārstāvniecības DĀR starpniecību. Tāpat tiekot gatavota Ārlietu ministrijas pārstāvju vizīte DĀR vistuvākajā laikā.

Top komentāri

prokuratūra nopūdelēja
p
tagad visi kājās. Tad, kad Dānija piedāvāja Latvijai pārņemt Misānes lietu, Latvijas prokuratūra, neiedziļinoties lietā pēc būtības un vadoties pēc formāliem priekšrakstiem, atteicās no Misānes, jo prokurora ieskatā bija jāvērtē tikai tas, kāds sods Misānei par sava bērna aizvešanu bez otra vecāka piekrišanas pienāktos Latvijā. Tā kā šis prokurors Latvijā Misāni nevarētu celt pietiekami bargu apsūdzību, viņš atteicās pārņemt lietu no Dānijas. Šī prokurora prāts nesniedzās tik tālu, lai izvērtētu, kā šo lietu vērtē DĀ, kas bija izdevusi M aizturēšanas orderi. Šī prokurora prāts nesniedzās tik tālu, lai izvērtētu, kā Dānija rīkosies pēc Latvijas atteikuma pārņemt M lietu.Tagad visi iesaistīti, bet būtu pieticis ar pabisam nedaudz - vienam prokuroram vajadzēja izvērtēt lietu pēc būtības nevis tikai no sava skatpunkta - varēšu vai nevarēšu celt pret Misāni apsūdzību.
prokurori - tikai sodīt!
p
Tad, kad Dānija piedāvāja Latvijai pārņemt Misānes lietu, Latvijas prokuratūra, neiedziļinoties lietā pēc būtības un vadoties pēc formāliem priekšrakstiem, atteicās no Misānes, jo prokurora ieskatā bija jāvērtē tikai tas, kāds sods Misānei par sava bērna aizvešanu bez otra vecāka piekrišanas pienāktos Latvijā. Tā kā šis prokurors Latvijā Misāni nevarētu celt pietiekami bargu apsūdzību, viņš atteicās pārņemt lietu no Dānijas. Šī prokurora prāts nesniedzās tik tālu, lai izvērtētu, kā šo lietu vērtē DĀ, kas bija izdevusi M aizturēšanas orderi. Šī prokurora prāts nesniedzās tik tālu, lai izvērtētu, kā Dānija rīkosies pēc Latvijas atteikuma pārņemt M lietu. Otrs lielais "varonis" šajā lietā ir Dānijas prokuros, kurš pēc tam, kad Dānijas 1.instances tiesa bija nolēmusi, ka M kundze ir pilnībā izcietusi sodu par pārkāpumu, tomēr iesniedza protestu par tiesas spriedumu un panāca, ka 2.instance atceļ M labvēlīgo spriedumu. Man gribas teikt-vienkāršo cilvēcību zaudējuši cūkas un nelieši
Interpols
I
Jautājums: ja jau Dānija aizturēja Misāni, pamatojoties uz Interpola orderi, kāpēc gan Latvijas talantīgās un juridiski advancētās tiesībsargājošās iestādes to neizdarīja un nenodeva lietu izmeklēt Latvijas policijā/prokuratūrā/tiesā????
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas