Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mūžībā devies Borisa un Ināras Teterevu fonda dibinātājs Boriss Teterevs

Pēc smagas slimības sestdien mūžībā devies Borisa un Ināras Teterevu fonda dibinātājs Boriss Teterevs, lasāms fonda mājaslapā.

Boriss Teterevs dzimis Rīgā, mācījies Rīgas 10. vidusskolā, studējis Rīgas Medicīnas institūtā (tagad - Rīgas Stradiņa universitāte). Pēc absolvēšanas deviņus gadus praktizējis Rīgas pilsētas 4. slimnīcā un Rīgas pilsētas 5. slimnīcā. Līdz 2008. gadam nodarbojās ar uzņēmējdarbību Latvijā un ārvalstīs.

2010. gadā kopā ar dzīvesbiedri Ināru Teterevu nodibināja ģimenes labdarības fondu.

Teterevam pasniegts Ministru kabineta Atzinības raksts par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un Triju Zvaigžņu ordenis. Teterevs kļuvis par Rīgas Stradiņa universitātes Goda doktoru, Latvijas Universitātes Goda biedru un Latvijas Zinātņu Akadēmijas Goda locekli.

2015. gadā viņš pievienojās pasaules lielākās līderu alianses - Madrides kluba oficiālo personu lokam. Aliansi vada bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA) sociālajā tīklā Facebook saistībā ar B. Teterova aiziešanu izteicis līdzjūtību viņa tuviniekiem, draugiem, kolēģiem un visai Latvijas sabiedrībai.  "Ir cilvēki, kuru dzīves laikā izstarotā enerģija, idejas, azats, spēja pārliecināt un aizraut teju jebkuru, nepazūd arī pēc tam, kad šīs pasaules vārti aizveras. Borisa Tetereva dzīve un darbi bija, ir un būs nozīmīga lappuse Latvijas vēsturē. Spilgta. Neaizmirstama," raksta ministrs.

Informācija par atvadīšanos no Borisa Tetereva sekos tuvākajā laikā.

(Pievienota kultūras ministra paustā līdzjūtība)

Top komentāri

Ina
I
Lai Dievs mielo viņa dvēseli! Brīnišķīgs, nesavtīgs cilvēks. Tik daudz devis Latvijas kultūrai.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas