Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Nacionālie bruņotie spēki aicina pilsoņus pieteikties dienestam Latgalē

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) aicina pilsoņus pieteikties dienestam Latgales topošajā apakšvienībā, aģentūru LETA informēja dižkareive Ruta Surovcova.

Šā gada janvāra vidū Aizsardzības ministrija paziņoja par pastāvīgas NBS apakšvienības Latgalē veidošanu, kuras izveide tiek aktīvi turpināta, norāda Surovcova.

Zemessardzes 3.Latgales brigādes komandieris pulkvežleitnants Māris Simsons pauž gandarījumu par līdz šim paveikto. "Latgales apakšvienības komplektācija tuvojas noslēgumam un paveiktais ir vērā ņemams sasniegums. Latgales un Latvijas patriotiem vēl joprojām ir iespēja pieteikties profesionālajā militārajā dienestā un sākt dienestu Latgales apakšvienībā. Tie karavīri, kas jau ir sākuši dienestu Zemessardzes 3.Latgales brigādes atsevišķajā kaujas atbalsta rotā, ir pilnveidojuši NBS Kājnieku skolā gūtās zināšanas, sākot speciālistu un kolektīvo apmācību, un pierāda sevi ik dienu, pildot dienesta pienākumus," pauž Simsons.

Saskaņā ar Ministru kabineta rīkojumu Aizsardzības ministrijai ir dots uzdevums līdz 2018.gada 30.oktobrim izveidot pastāvīgu NBS apakšvienību Latgalē.

Jaunā apakšvienība ir rotas līmeņa vienība, kurā būs 150 karavīri. Vienībai nepieciešamie profesionālā dienesta karavīri pārsvarā tiek rekrutēti no reģionā dzīvojošajiem, tā ir iespēja Latgales iedzīvotājiem dienēt tuvāk mājām, kā arī stiprināt sociālo vidi.

Lai varētu dienēt profesionālā militārā dienesta Kaujas atbalsta rotā Latgalē, vispirms ir jāpabeidz pamatapmācības kurss NBS Kājnieku skolā Alūksnē. Kursa laikā jaunie karavīri apgūst pamatus darbībai ar ieročiem, taktikā, darbā ar karti un kompasu, kā arī pirmās palīdzības sniegšanā, lauka kaujas iemaņās un vairākus citus militārās apmācības priekšmetus. Tāpat ir tādi profesionālā dienesta karavīri, kas ir pāriešanas procesā no citām Nacionālo bruņoto spēku vienībām, vai ir izgājuši rekrutēšanas procesu un ir gatavi sākt apmācību NBS Kājnieku skolā.

Zemessardzes komandieris Simsons aicina iesaistīties arī tos profesionāla dienesta karavīrus, kuri atvaļinājušies rezervē, bet ņemot vērā dienesta iespējas, kuras tiek nodrošinātas tuvāk dzīvesvietai, būtu gatavi atjaunoties militārajā dienestā. "Īpaši vēršamies pie mūsu tautiešiem, kuri ekonomisku apsvērumu dēļ devušies ārpus Latvijas - šī ir mūsu kopējā iespēja dzīvot un strādāt Latvijā, stiprinot tās kopējo drošību," akcentē komandieris.

Apakšvienības Latgalē komplektēšana turpinās, tāpēc Daugavpils, Rēzeknes, Preiļu un tuvāko novadu iedzīvotāji aicināti pieteikties dienestam kaujas atbalsta apakšvienībā Latgalē. Profesionālā dienesta kandidāts rekrutēšanas procesu var sākt ne tikai Rekrutēšanas un atlases centrā Rīgā, bet arī savai dzīvesvietai tuvākajā bruņoto spēku, tostarp Zemessardzes, vienībā. Pieteikties dienestam var arī elektroniski, pieteikuma anketu aizpildot bruņoto spēku interneta vietnes www.mil.lv sadaļā Rekrutēšana.

Top komentāri

Lass
L
Tie Latgaliesi,kas nav izbraukusi,protams pieteiksies,kautka gimenes jabaro,ja nav cita darba.
No Latgales
N
Grūti pieklājīgi pateikt, kur doties tiem nbs ierēdņiem ar viņu saucieniem, jo viņi nesaprot, ka valsts politikas dēļ vairākums vietējo ienīst tos visus uzspiestos "sabiedrotos" ar ieročiem.
Zobs Kaulā
Z
Bezdarbnieki sasaucaties! Jūs apmācīs kā nogalināt cilvēkus. Būs arī sašļiks.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Cik partijas vai partiju apvienības, tavuprāt, tiks nākamajā Saeimā?

Kopā nobalsojuši: 56

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas