Laika ziņas
Šodien
Apmācies

NEPLP: Politiķi, iespējams, apzināti kultivē maldinošas interpretācijas

Politiķi, iespējams, apzināti kultivē dažādas maldinošas tiesisko aktu un procesu interpretācijas, vērtējot Saeimas deputātu argumentāciju saistībā ar Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) organizēto konkursu uz Latvijas Televīzijas (LTV) valdi, aģentūrai LETA norādīja padomē.

Ņemot vērā medijos izskanējušo informāciju par Saeimas Juridiskā biroja atzinumu un tajā pausto, NEPLP norādīja, ka šādu atzinumu nav saņēmusi un no komentāriem par medijos izskanējušajiem apgalvojumiem atturēsies. NEPLP uzsvēra, ka, izmantojot savas likumā noteiktās tiesības, LTV valdes konkursa procedūra ir bijusi tiesiska, ievērojot spēkā esošo normatīvo regulējumu.

"Diemžēl jāatzīst, ka, izmantojot Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu gaisotni un atsevišķu politisko spēku vēlmi iegūt kontroli pār neatkarīgām institūcijām un sabiedriskajiem medijiem, politiķi, iespējams, apzināti kultivē dažādas maldinošas tiesisko aktu un procesu interpretācijas," secināts padomē.

NEPLP uzsvēra, ka EDSO Misijas novērtējuma gala ziņojuma otrajā rekomendācijā ir norādīts: "Lai nodrošinātu plašsaziņas līdzekļu regulatora neatkarību un sabiedrības uzticību, parlamenta locekļiem vajadzētu atturēties no iejaukšanās plašsaziņas līdzekļu iestādes darbā".

Padome atkārtoti norādīja, ka, organizējot konkursu uz LTV valdes amatiem, tā ir rīkojusies tiesiski. NEPLP uzskata, ka patlaban publiskajā telpā tiek izplatīta pretrunīga informācija par šo konkursu, tā gaitu un rezultātiem.

NEPLP vadītāja Dace Ķezbere uzsvēra, ka NEPLP atbilstoši likumā noteiktajai kompetencei ir rīkojusies tiesiski. "Sabiedriskie mediji nav salīdzināmi ar vairumu citu valsts kapitālsabiedrību, - tiem ir īpaša jēga un nozīme demokrātiskā valstī. NEPLP ir par atklātu un caurskatāmu sabiedrisko mediju valdes locekļu iecelšanu," akcentēja Ķezbere.

Kā ziņots, pēdējā laikā rezonansi un kritiku sabiedrībā raisījuši NEPLP pieņemtie lēmumi saistībā ar LTV vadības izraudzīšanos. Vēlāk LTV valdes priekšsēdētāja amatam izraudzītais Einārs Giels, gan LTV valdes locekles amatam izvēlētā Eva Juhņēviča paziņoja, ka atsakās no šo amatu ieņemšanas.

Pēc Latvijas Žurnālistu asociācijas iesnieguma prokuratūra sākusi pārbaudi LTV valdes priekšsēdētāja amata konkursa rezultātu atbilstību likuma prasībām.

Vairāki koalīcijas politiķi norādījuši, ka sagaida NEPLP rīcības LTV vadības konkursā apspriešanu Cilvēktiesību komisijā.

Top komentāri

skaidrs
s
ka oligarhu ielikteņi sapinušies melos un nu cenšas novelt vainu uz mistiskām interpretācijām, nevajag ne ko ne kultivēt, ne interpretēt, vajag tikai paklausīties šo 4 demagogu muldēšanā un bandas vadones čekistes ķēzberes atbildēs, lai kļūtu skaidrs, ka lielako kretīnu iecelšana ir kremļa pasūtījums
Itamars Toledano
NEPLP velni un raganas, savukārt, savu kļūdu un noziegumu neatzīšanas un nenožēlošanas politiku kultivē, tādējādi savas melnās dvēseles kā upuri pekles ugunij pienesdami, jo arī viņu kungs sātans allaž gaismas eņģeli tēlo, pats sevi kā taisnu un svētu prezentēdams. Tā lūk, Ķezbera Melnais Caurums joprojām aprij garu un matēriju, pats jau sen savā dzimtenē prom būdams...
Dostojevskis
D
Kada jēga bija cīnīties par brīvību, ja atkal izmisīgi meklējam, kā priekšā klanīties?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Mūžībā devies Rīgas domes kaķis Muris(24)

Mūžībā devies viens no Rīgas domes kaķiem - Muris, sociālajā vietnē Facebook paziņojis bijušais Rīgas mērs un pašreizējais Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs (Saskaņa).

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas