Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Noraida Krūmiņa lūgumu skatīt kukuļošanas lietu bez viņa klātbūtnes

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien noraidīja uzņēmēja Jūlija Krūmiņa lūgumu skatīt krimināllietu, kurā viņš, viņa meita Maija Krieviņa un Veselības inspekcijas (VI) amatpersona Tatjana Morozova apsūdzēti kukuļošanā un dokumentu viltošanā, bez viņa klātbūtnes.

Piesakot savu lūgumu, Krūmiņš vairākkārt centās tiesas sastāvam izstāstīt visu krimināllietas vēsturi un būtību, tostarp regulāri atkārtojot, ka viņš nav vainīgs sev izvirzītajās apsūdzībās. Taču Krūmiņa uzrunu pārtrauca lietas prokurors Māris Leja, kā arī tiesnese Ieva Andžāne, kuri abi norādīja, ka Krūmiņa kārta sniegt liecības vēl pienāks, bet šobrīd viņam vienkārši ir jāapstiprina, ka viņš uztur lūgumu par lietas skatīšanu bez viņa klātbūtnes.

Uz šādu tiesas repliku Krūmiņš atbildēja, ka viņš nav vainīgs un viņš nevēlās piedalīties "šādā teātrī". Tāpat uzņēmējs pārmeta Lejam, ka viņš nav kārtīgi iepazinies ar Krūmiņa sniegtajiem argumentiem.

Krūmiņš uz tiesas sēdi ieradās tērpies 20.gadsimta 30.gadu cietumnieka kostīma ar nogrimētu seju, savukārt uz rokām uzņēmējam bija uzlikti plastmasas rokudzelži. Tiesas ārpusē Krūmiņš sanākušajiem žurnālistiem atstāstīja sengrieķu teiku par Diogēnu, kurš meklējis taisnību ar lukturi, Krūmiņš sacīja "es esmu ieradies uz šo tiesu meklēt savu taisnību, jo esmu absolūti nevainīgs".

Tiesas sēdi apmeklēja arī bijušais politiķis Jānis Jurkāns, kurš sēdēja blakus Krūmiņam un tiesai norādīja, ka ieradies, lai uzņēmēju atbalstītu.

Šodienas tiesas sēdē arī tika nopratināta VI Higiēnas novērtēšanas nodaļas vadītāja Olga Saganoviča, kura liecināja, ka par ēkas Turaidas ielā 17 gatavību nodošanai ekspluatācijā VI kopā tika saņemti trīs pieteikumi, no kuriem pirmajā VI sniedza negatīvu novērtējumu par higiēnas prasībām objektā, savukārt otrajā un trešajā reizē jau tika saņemts pozitīvs novērtējums. Viņa norādīja, ka visās reizēs objektu pārbaudīja viena un tā pati VI amatpersona – Morozova. Saganoviča skaidroja, ka šāda prakse VI ir bijusi vienmēr, jo tādējādi inspektoriem samazinās administratīvais slogs, jo inspektors, kurš jau vienu reizi ir veicis pārbaudi objektā labāk to pārzina un orientējās potenciālajos trūkumos.

Tāpat jautājumos tika apstiprināts, ka 2015.gadā Morozovu uz objektu Turaidas ielā aizveda Krūmiņš savā personīgajā automašīna, jo tolaik VI nebija sava transporta, lai nogādātu VI amatpersonas uz objektiem un šāda prakse bija pieņemta. Saganoviča gan uzsvēra, ka patlaban VI ir savs transports, tādēļ šādas situācijas vairs nav iespējamas.

Savukārt Krūmiņa meitas Maijas Krieviņas aizstāvis Varis Klotiņš izvaicāja Seganoviču vairāk nekā pusotru stundu. Aizstāvja jautājumi koncentrējās uz detaļām, kas saistītas ar VI kompetencēm. Klotiņa jautājumus ik pa brīdim pārtrauca Leja, kurš lūdza noņemt jautājumus, kas nebija saistīti ar lietu, vai arī bija brīvi izlasāmi lietas materiālos. Vienā brīdī Leja Klotiņam uzdeva retorisku jautājumu, “vai jūs lasīt protat”, kad aizstāvis jau trešo reizi mēģināja uzdot iepriekš atbildētu jautājumu.

Pēc tiesas sēdes Leja aģentūrai LETA skaidroja, ka lietā apsūdzība ir celta trīs epizodēs. Pirmajā Krūmiņš apsūdzēts kukuļošanas atbalstīšanā, savukārt viņa meita – kukuļošanā. Prokurors norādīja, ka VI amatpersonai tika piedāvāta šampānieša pudele, ne mazāk kā 30 eiro vērtībā, lai šī amatpersona sastādītu labvēlīgu atzinumu par objektu-viesnīcu Turaidas ielā 17. Otrajā epizodē apsūdzēts ir Krūmiņš un Morozova, proti, Krūmiņš apsolījis iekārtot Morozovas dēlu Policijas koledžā. Savukārt trešajā epizodē Morozova apsūdzēta par nepatiesa VI ziņojuma sastādīšanu, proti, norādot, ka objektā Turaidas ielā 17 ir uzstādīti pandusi jeb invalīdu uzbrauktuves, kaut gan faktiski tie vēl nebija uzstādīti.

Leja arī norādīja, ka, ņemot vērā inkriminētā kukuļa nelielo apjomu, “neviens saprātīgs prokurors neprasītu reālu brīvības atņemšanu”. Viņš skaidroja, ka, ja lietā tiesa apsūdzētos atzīs par vainīgiem, tad, visticamākais viņiem tiks piespriesti ar brīvības atņemšanu nesaistīti soda mēri, piemēram, soda nauda vai piespiedu darbs.

Nākamā tiesas sēde paredzēta 5.februārī plkst.10, kad tiks turpināta Saganovičas pratināšana.

Top komentāri

Augusts Ruhšprehers
A
Vecajam čekistam patīk teātris, jo tas atgādina kaujas slavas caurstrāvotās darba gaitas.
Nja
N
Vecais mudofila.
cits jautājums
c
Vai kukuļus deva bez viņa klātbūtnes?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas