Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Nosaka pielāgošanas prasības transportlīdzekļiem ar stūri labajā pusē

Saistībā ar atļauju no šā gada 1.novembra Latvijā pastāvīgi reģistrēt transportlīdzekļus ar stūri labajā pusē valdība otrdien apstiprinājusi vairākus noteikumu projektus, kas nosaka transportlīdzekļu pielāgošanas prasības, kas jāizpilda personai attiecībā uz transportlīdzekli ar vadības ierīcēm labajā pusē, aģentūra LETA uzzināja valdībā.

Šogad 12.aprīlī pieņemtie grozījumi Ceļu satiksmes likumā paredz no 2018.gada 1.novembra atcelt aizliegumu Latvijā pastāvīgi reģistrēt transportlīdzekļus ar vadības ierīcēm labajā pusē. Satiksmes ministrija (SM) izstrādājusi transportlīdzekļu pielāgošanas prasības, kuras jāizpilda personai attiecībā uz transportlīdzekli ar vadības ierīcēm labajā pusē, kuru persona vēlas pastāvīgi reģistrēt Latvijā, bet nav uzskatāmas par transportlīdzekļa pārbūvi.

Tostarp SM sagatavotie noteikumi projekti paredz, ka tehnisko prasību kopumā būs jāietver - obligāta prasība uzstādīt labās puses kustībai paredzētus priekšējos (galvenos) lukturus, pakaļējo miglas lukturi/us, ārējos atpakaļskata spoguļus ar atbilstošu redzamību, kā arī transportlīdzeklim būs jābūt aprīkotam ar papildus netiešās redzamības sistēmu, kas nodrošinātu vadītājam brauktuves kreisās puses pārredzamību.

Grozījumi Ministru kabineta (MK) 2017.gada 30.maija noteikumos par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļ paredz, ka transportlīdzeklim ar vadības ierīcēm labajā pusē, auto kreisajā pusē papildus jāuzstāda netiešās redzamības sistēma - spoguļu pāri, lai nodrošinātu vadītājam brauktuves kreisās puses pārredzamību un attēla reģistrēšanas ierīces ar attēla atspoguļošanas ierīci - videokameru vai ekrānu.

Savukārt grozījumi MK 2004.gada 17.augusta noteikumos par transportlīdzekļa pārbūvi, kas atvieglo tiesību normu izpratni un pielietošanu ikdienā, precizē, pilnveido un papildina gadījumus, kad izmaiņas transportlīdzekļa konstrukcijā un/vai aprīkojumā nav uzskatāmas par pārbūvi, nosaka transportlīdzekļu pārbūves veidus pēc to iedalījuma un būtiskās tehniskās prasības transportlīdzekļu pārbūvei.

Top komentāri

Els
E
Nu forši,vilksim iekšā vecos,lētos divstāvīgos autobusus no Japānas,Anglijas u.c.-jo šamējiem nav kur viņus likt un ekskursijās uz Briseli-būs ekstrēmi, adrenalīns ar uzviju
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Atradu, atdevu, nepublicēju(14)

Ne pirms, ne arī pēc Vispārīgās datu aizsardzības regulas pieņemšanas nejauši atrastu personu apliecinošu dokumentu vai bankas kartes īpašnieku nevajadzētu mēģināt atrast ar sociālo tīklu vai mediju ...

Latvijai nevēlas būt sveši(11)

"Es negribu atbraukt un justies te svešs," Dienai saka Ralfs Magnuss Ritums. Viņš ir viens no 24 diasporas jauniešiem, kas vēlas nostiprināt latviešu valodas zināšanas un izzināt savu senču...

Ziņas

Vairāk Ziņas

Politika

Vairāk Politika

Rīgā

Vairāk Rīgā

Novados

Vairāk Novados

Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas