Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

OIK parlamentārās izmeklēšanas komisija plāno atkārtoti iztaujāt Kariņu

Uz elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) parlamentārās izmeklēšanas sanāksmi plānots atkārtoti aicināt Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) - šoreiz gan premjera statusā, žurnālistiem pastāstīja izmeklēšanas komisijas priekšsēdētāja Ieva Krapāne (KPV LV).

Viņa norādīja, ka pirmdien komisijas sēdē, kur premjers tika iztaujāts kā kādreizējais ekonomikas ministrs, tomēr nav saņemtas visas nepieciešamās atbildes.

Vaicāta, vai saistībā ar Kariņa komisijas sēdē norādīto par Ministru kabineta (MK) noteikumu par elektroenerģijas koģenerāciju pieņemšanas laiku, uz komisijas sēdi plānots aicināt arī ekspremjeru Aigaru Kalvīti, kura laikā attiecīgais regulējums esot pieņemts, un citas tajā laikā atbildīgās personas, Krapāne apstiprināja, ka Kalvīti ir paredzēts aicināt.

Ministru prezidents komisijas sēdē cita starpā vērsa uzmanību, ka MK noteikumi par elektroenerģijas koģenerāciju tika pieņemti 2006.gada novembrī, kad Kariņš nebija ministrs un atradās opozīcijā.

Atbildot uz jautājumiem, kuri cilvēki viņa kā ekonomikas ministra laikā Ekonomikas ministrijā bija atbildīgi par attiecīgā likumprojekta sagatavošanu, Kariņš atbildēja, ka tolaik EM valsts sekretāra amatu ieņēma pašreizējais zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA), kā arī pie šī jautājuma strādāja pašreizējā Satiksmes ministrijas valsts sekretāre Džineta Innusa.

Premjers gan reizē akcentēja, ka likumprojekts tika pieņemts, lai pārņemtu Eiropas Savienības direktīvas un ka par to, kādi negodprātīgi cilvēki to pārkāpj, deputāti vai kādi citi ar pārkāpumiem nesaistītie nav atbildīgi.

Ministru prezidenta iztaujāšanas laikā uz īsu brīdi notika arī premjera un atsevišķu deputātu savstarpēja vārdiska "saķeršanās", iezīmējoties uzskatu atšķirībām kādos jautājumos.

Komisijas priekšsēdētāja žurnālistiem pauda, ka, ņemot vērā darba apjomu, būs jāaicina Saeima pagarināt komisijas darba termiņu. Komisija tika izveidota pavasara otrajā pusē, nosakot sešu mēnešu darba termiņu.

Kā ziņots, OIK parlamentārās izmeklēšanas komisijas galvenais uzdevums ir noskaidrot, kāds ir patiesais sistēmas nodarītais kaitējums valstij, nosaukt afēras vainīgos, kā arī izdarīt secinājumus, lai novērstu nākotnē šādu sistēmu veidošanos.

 

Top komentāri

ZZS un Jaunā laika noziegums
Z
OIK uzdevums - nodrošināt rijīgajiem OIK naudas grābējiem iespēju piebāzt kabatas. Un Kariņš tur līdzdarbojās
Ivars
I
Ko tur tik daudz iztaujāt- skaidrs ka Kariņš tur ir iejaukts! Citādi jau nebūtu ielikts par ministru prezi lai to afēru piesegtu!!!
es
e
Kariņš arī skaitās OIK ieviesēju komandā,tad ko viņš vēl dara tai saeimā!!!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas