Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +6 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 24. oktobris
Renāte, Modrīte, Mudrīte

Par 14,2 miljoniem eiro policijai uzlabos ēku infrastruktūru, pirks papildus dronus un 360 grādu kameras satiksmes uzraudzībai

Ministru kabinets otrdien pieņēma zināšanai iekšlietu ministres iesniegto informatīvo ziņojumu un konceptuāli atbalstīja infrastruktūras stiprināšanu iekšlietu nozarē par kopējo summu 14 292 026 eiro.

Informatīvajā ziņojumā iekļauti pasākumi, lai nodrošinātu iekšlietu nozarei būtisku infrastruktūras attīstības projektu īstenošanu un dienestu reaģēšanas spēju stiprināšanu.

Valsts policijas lietošanā esošo nekustamo īpašumu tehniskā stāvokļa uzlabošana paredz tipveida būvprojektu izstrādi dažādas kategorijas Valsts policijas pārvalžu un iecirkņu telpām. Finansējums nepieciešams tehniskās izpētes un būvprojekta izstrādei ēkas Gaujas ielā 15, Rīgā, pārbūvei Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes vajadzībām, kā arī vairāku ēku atjaunošanas un energoefektivitātes paaugstināšanai.

Ar individuālo kompakto videokameru tiks apgādātas formastērpos tērptās amatpersonas, kuras ikdienā nodrošina sabiedrisko kārtību un drošību. Šīs kameras palīdzēs fiksēt administratīvos pārkāpumus un nostiprināt pierādījumus. Īpaši nozīmīgi tas būs konfliktsituācijās vai gadījumos, kad amatpersonām tiek piedāvāts "kukulis", tādējādi mazinot korupcijas riskus.

Valsts policijai sekmīgai ceļu satiksmes un sabiedriskās kārtības uzraudzības funkciju nodrošināšanai ir paredzēta dronu iegāde, kas būs īpaši nozīmīga gadījumos, kad nepieciešams uzraudzīt sabiedrisko drošību un kārtību lielos publiskos pasākumos.

Dronus paredzēts izmantot arī ceļu satiksmes negadījumu shēmu izveidē, ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu fiksēšanā, kā arī grūti aizsniedzamu teritoriju apsekošanā, piemēram, apmaldījušos vai pazudušo cilvēku meklēšanā.

Ceļu satiksmes uzraudzībai paredzēta arī 360 grādu videoieraksta sistēmas iegāde, kura var fiksēt gan tos pārkāpumus, kurus konstatē darbinieki vizuāli, gan OCTA vai tehniskās apskates neesamību. 

Šie modernie tehnoloģiskie risinājumi ļaus policistiem vairāk laika veltīt satiksmes pārkāpumiem, kuri tiešā veidā apdraud satiksmes drošību - transporta līdzekļu vadīšana alkohola reibumā, agresīva braukšana.

Speciālie tehniskie līdzekļi sekmēs savlaicīgu un neapgāžamas informācijas ieguvei. Tāpat paredzēts iegādāties tehniskos līdzekļus arī operatīvā darba un speciālo izmeklēšanas darbību kapacitātes stiprināšanai. Speciālie tehniskie līdzekļi sekmēs savlaicīgu un neapgāžamas informācijas ieguvi, kā arī speciālās izmeklēšanas darbībām un operatīvajiem pasākumiem.

LETA jau rakstīja, ka droni un 360 grādu videoieraksta sistēma jau patlaban ir policijas rīcībā.

Papildus minētajam finansējums paredzēts vēl Valsts robežsardzes informācijas sistēmas (REIS) attīstībai, VUGD mācību poligona aprīkošanai, Radiosakaru sistēmas un infrastruktūras atjaunināšanai, kā arī citiem nozarei būtiskiem pasākumiem.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas