Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Par dīkstāves perioda beigu termiņu noteikts 30.jūnijs

Par dīkstāves perioda beigu termiņu noteikts 30.jūnijs, ceturtdien lēma valdība, atbalstot Kultūras ministrijas (KM) ierosinājumu.

KM uzsvēra, ka Ministru kabineta noteikumi par dīkstāves pabalstu Covid-19 izplatības ietekmētām pašnodarbinātām personām nosaka, ka dīkstāves periods ir no 14.marta uz noteiktu laiku, bet ne ilgāk, kā ir spēkā valdības lēmums par ārkārtējo situāciju.

Dīkstāves pabalsta mehānisms ir īstermiņa risinājums pašnodarbināto personu ienākumu un iztikas līdzekļu zuduma kompensēšanai, kuras ārkārtējās situācijas dēļ nevar gūt ieņēmumus no saimnieciskās darbības. Ņemot vērā, ka valstī esošā epidemioloģiskā situācija neļauj noteikt precīzu termiņu, līdz kuram valstī būs nepieciešams turpināt ārkārtējo situāciju, KM rosināja noteikt 30.jūniju par dīkstāves perioda beigu termiņu.

Līdz ar grozījumiem Ministru kabineta noteikumos par dīkstāves pabalstu pašnodarbinātām personām, kuras skārusi Covid-19 izplatība, valdība precizējusi dīkstāves perioda ilgumu, lai novērstu pašnodarbinātām personām pilnīgu ienākumu un iztikas līdzekļu zaudējumu.

Ņemot vērā, ka kopā ar dīkstāves pabalstu, gadījumos, kad tā apmērs ir zemāks par 180 eiro, kā arī situācijās, kad persona nekvalificējas dīkstāves pabalstam, tiek izmaksāts dīkstāves palīdzības pabalsts, arī šī atbalsta mehānisma termiņš tiek pagarināts līdz 30.jūnijam.

Pie dīkstāves pabalsta tiek veikta piemaksa 50 eiro apmērā par katru apgādībā esošu bērnu. Attiecīgi, arī šī atbalsta forma tiek pagarināta līdz minētajam termiņam.

Labklājības ministrijas aplēses liecina, ka, lai nodrošinātu piemaksu personām, kuru dīkstāves pabalsts nepārsniedz 180 eiro, no 14.marta līdz 30.jūnijam būs nepieciešami 2,08 miljoni eiro, kas nodrošinātu piemaksu vidēji 71 eiro apmērā trīs ar pusi mēnešu garumā kopumā 8371 personai.

Savukārt, lai piešķirtu dīkstāves palīdzības pabalstu no 14.marta līdz 30.jūnijam tiem, kuri nekvalificējas dīkstāves pabalstam, būs nepieciešami 6,2 miljoni eiro, par kuriem šāds atbalsts varētu tikt nodrošināts kopumā 9843 personām.

Tikmēr, lai izsniegtu piemaksas par apgādībā esošu bērnu, valdība plāno atvēlēt kopumā 689 010 eiro, tādējādi nodrošinot šo piemaksu trīs ar pusi mēnešu garumā.

Kopumā visām trīs minētajām pozīcijām valdība atvēlēs 8,97 miljonus eiro, kas ir par 5,63 miljoniem eiro vairāk nekā iepriekš piešķirts laika periodam no 14.marta līdz 14.maijam.

LETA jau vēstīja, ka līdz trešdienas pēcpusdienai Valsts ieņēmumu dienests (VID) izmaksājis dīkstāves pabalstus 10 630 123 eiro apmērā. VID dīkstāves pabalstus izmaksājis 5479 darba devēju 31 488 darbiniekiem, kā arī 2068 pašnodarbinātām personām.

Pabalsti 10 011 593 eiro apmērā izmaksāti kopumā 31 488 darbiniekiem pēc 5479 uzņēmumu iesniegumiem. Savukārt pēc 2068 pašnodarbināto personu iesniegumiem izmaksāti pabalsti kopumā 618 530 eiro apmērā.

VID pieprasīto dīkstāves pabalstu izmaksā piecu darbdienu laikā pēc iesnieguma saņemšanas, pārskaitot pabalstu uz iesniegumā norādīto darbinieka kontu.

Kopumā Covid-19 radīto negatīvo seku mazināšanai valsts līdz šim lēmusi atvēlēt ap četriem miljardiem eiro.

pievienota 5.-10.rindkopa

Top komentāri

2018.g. miruši 28,8 tūkstoši
2
Saskaņā ar CSP datiem, 2018 gadā Latvijā mirušo skaits bija 28,8 tūkstoši cilvēku. C-19 vēl nemaz nebija konstatēts. Šā gada pirmajā ceturksnī Latvijā miruši vairāk kā 7 tūkstoši cilvēku. Dažiem no viņiem tika konstatēta C-19 klātbūtne. Vai C-19 bija patiesais nāves iemesls, un, vai šie cilvēki šogad nebūtu miruši no vecuma un iepriekš iegūtajā kaitēm - par to statistika klusē.
Krējums Saldais
K
"Par dīkstāves perioda beigu termiņu noteikts 30.jūnijs, ceturtdien lēma valdība, atbalstot Kultūras ministrijas (KM) ierosinājumu.". . . . Mums par ekonomiku tagad atbild Kultūras ministrija?
jan
j
Un kad deputātiem viereiz noteiks beigu termiņu lielo tūkstošu algām?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Pūces slepenais autoceļu remonta plāns

Šķiet, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce nolēmis turpināt konfrontāciju ar pašvaldībām, radot pamatu jauniem pārmetumiem no pašvaldību puses – šoreiz saistībā ar V...

Skrūves pievilka maigi(4)

Pagājušajā nedēļā bija vairākas dienas, kad salīdzinoši pieauga ar Covid-19 saslimušo skaits, turklāt tika konstatētas vairākas sabiedriskās ēdināšanas iestādes, kurās ir atradušies vēlāk sa...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas