Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Par epidemioloģiskās drošības pārkāpumiem tirgotājam varēs uzlikt sodu līdz 5000 eiro

Par epidemioloģiskās drošības pārkāpumiem tirgotājam varēs uzlikt sodu līdz 5000 eiro, paredz otrdien valdības ārkārtas un Krīzes vadības padomes kopsēdē atbalstītie grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā.

Likumprojekta autore Ekonomikas ministrija (EM) norādīja, ka, neskatoties uz valdības noteiktajiem ierobežojumiem saimniecisko pakalpojumu sniegšanai, praksē ir konstatēti atsevišķi gadījumi, ka komersanti turpina saimniecisko palapojamu sniegšanu slepus vai klaji ignorējot noteiktos ierobežojumus.

Tāpat EM secinājusi, ka esošās normas par administratīvo atbildību nav efektīvas vai ir grūti piemērojamas.

Ar likuma grozījumiem paredzēts, ka par epidemioloģiskās drošības prasību pārkāpumu saimniecisko pakalpojumu sniegšanā, kas var radīt būtisku kaitējumu sabiedrības veselības interesēm, Valsts vai pašvaldības policija var pieņemt rakstveida lēmumu Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā par tirdzniecības vietas, tās struktūrvienības slēgšanu apmeklētājiem līdz septiņām dienām.

"Ar struktūrvienību ir saprotams atsevišķs veikals veikalu tīklā, lai par viena konkrēta veikala pārkāpumiem netiktu aizvērta visa šo veikalu ķēde, jeb tīkls, bet konkrētā vieta, kur notikusi pārbaude un konstatēti pārkāpumi," skaidroja EM.

Ministrijā atzina, ka šī regulējuma mērķis ir pasargāt sabiedrību no vietām, kur netiek pienācīgi un efektīvi īstenota drošības prasību izpilde, kā arī motivēt saimniecisko pakalpojumu sniedzējus ievērot normatīvo aktu prasības.

Vienlaikus EM atzina, ka norma par saimniecisko pakalpojumu sniedzēju aizvēršanu apmeklētāju apkalpošanai tiktu piemērota tikai galējās nepieciešamības gadījos, ja epidemioloģisko prasību pārkāpums saimniecisko pakalpojumu sniegšanā var radīt tūlītēju un būtisku kaitējumu sabiedrības veselības interesēm.

"Norma tiktu piemērota gadījumā, ja piemēram, tiek būtiski pārkāpti pulcēšanās ierobežojumi - tirdzniecības vietā būtiski ir vairāk pircēju nekā to pieļauj normatīvie akti vai tirdzniecības vietā nav izstrādātas iekšējās procedūras un tamdēļ praksē netiek nodrošināta epidemioloģisko prasību izpilde," skaidroja ministrijā.

Nosakot katra konkrētā gadījuma slēgšanas termiņu - uz septiņām vai mazāk dienām - galvenokārt, vērtējami divi kritēriji. Pirmkārt, pārkāpuma nopietnība vai smagums, otrkārt, objektīvi nepieciešamais laiks konstatēto trūkumu un neatbilstību novēršanai.

Tāpat grozījumi likumā paredz par saimniecisko pakalpojumu sniegšanā noteikto normu pārkāpumiem piemērot naudas sodu līdz 5000 eiro.

Gala lēmumu par likuma grozījumiem pieņems Saeima.

Top komentāri

ļuļa
ļ
kretīni un idioti, sodītāji hrenovie! vakar skats depo - ienāk jaunietis un pie kasesgrib nopirkt baterijas. pārdevēja viņu neapkalpo, un saka, ka viņam jāņem rati (jo jau tagad bez groza vai ratiem soda veikalus). puisis pilnīgā nesapratnē un saka, man tikai vienu bateriju, bet viņu neapkalpo un viss. nu un tagad pastāstiet man, ministri no dauņu parādes - kā vairāk izplatās vīruss? ja cilvēks, kam vajag tikai vienu vienīgu lietu, ātri pie kases samaksā ar karti un nekam nepieskaroties pazūd no veikala, vai ja viņu spiež ņemt grozu, ko pirms viņa ir apgrābstījuši 100 citi cilvēki? par ko dievs mūs ir sodījis ar tādiem kretīniem un idiotiem valdībā, tas nu nav skaidrs......
Kims
K
Idiotu banda, vai tada nabadziga valstele kada ir Latvija ir japiemero tik nesamerigi lieli, bargi sodi? Kapec Latvija valsts vadiba ir tik debila, naida, launuma, skaudibas, alkatibas parnemta sakot ar preziem lidz niecigakajam ierednim un to var verot visus pedejos 30 gadus?
ggg
g
fashists vitenbergs izdomāja jaunu sodu lai turpinātu kovid teroru
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas