Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Tirdzniecība

Pirkumu grozi kļūst pilnāki

Neraugoties uz iedzīvotāju skaita sarukšanu, kas samazina arī patērētāju skaitu, mazumtirdzniecības apjoms Latvijā turpina pieaugt, ko ekonomisti skaidro ar iedzīvotāju ienākumu palielināšanos. Turklāt atsevišķās mazumtirdzniecības jomās lielāku apgrozījumu veicina arī uz Latviju atbraukušie tūristi. Septembrī kopējais mazumtirdzniecības apjoms, rēķinot salīdzināmajās cenās (tātad atrēķinot inflācijas ietekmi), pret iepriekšējā gada atbilstošu mēnesi pieauga par 3,5%, bet oktobrī – par 2,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Veidojam ko tādu, kā nekur citur Eiropā nav

Par iepirkšanās centru attīstības tendencēm un Igaunijas jauno simbolu, kas atradīsies uz Tallinā topošā iepirkšanās centra T1 jumta, ar šī centra būvniecības vadītāju, uzņēmuma Pro Kapital valdes locekli Alanu Remmelkoru sarunājas Andis Sedlenieks.

Ķīnas ceļš – no rūpnīcas par lielveikalu?

Par pasaules rūpnīcu tradicionāli uzskatītajai Ķīnai pagājušajā gadā bija negatīva ārējās tirdzniecības bilance ar precēm ar četriem desmitiem pasaules valstu, liecina aģentūras Bloomberg veiktās aplēses.

ĀM: ES efektīvi jāizmanto tirdzniecības nolīgumu dotās iespējas

Efektīvāka tirdzniecības nolīgumu doto iespēju izmantošana ir Eiropas Savienības (ES) un dalībvalstu prioritāte, un Eiropas uzņēmējiem jāspēj izmantot visas tirdzniecības nolīgumu priekšrocības, ES Ārlietu padomē Kopējās tirdzniecības politikas jautājumos Briselē šodien sacīja Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Tirgotāji brīdina par kases aparātu haosu

No nākamā gada ieviest jaunajām prasībām atbilstošus kases aparātus tirgotājiem esot faktiski neiespējami; nerodot risinājumu, nozarē var iestāties juceklis, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Tirdzniecībai lēns gads

Lai gan iepriekš tika cerēts, ka naftas cenu krituma un iepriekšējos gados notikušās banku kredītu atmaksas rezultātā radītais līdzekļu ietaupījums kopā ar darba samaksas pieaugumu radīs labvēlīgus apstākļus patēriņa pieaugumam valstī, pēdējā laikā noticis pretējais.

Cigarešu tirdzniecības ierobežojumi visvairāk biedē mazos veikalus

Ar Saeimas rokām tiek īstenota tirgus pārdale par labu lielveikaliem un lielajiem tirdzniecības centriem, tā apgalvo gan Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs, gan Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas prezidents Ojārs Karčevskis.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide