Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Maksa par pensiju piegādi dzīvesvietā pieaugs aptuveni divas reizes

Par pensiju piegādi dzīvesvietā būs jāmaksā vairāk

No 2020. gada 1. janvāra mainīsies cena par Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) piešķirto valsts pensiju, pabalstu vai atlīdzību piegādi saņēmēja dzīvesvietā. Tiesības turpmākos divus gadus nodrošināt šā pakalpojuma sniegšanu ieguvusi VAS Latvijas Pasts, kas bija vienīgais pretendents VSAA organizētajā publiskajā iepirkumā, informē VSAA pārstāve Iveta Daine.

Latvijas Pasta piedāvājumā pensiju, pabalstu vai atlīdzības skaidras naudas piegādes pakalpojums dzīvesvietā 2020. gadam ir 4,88 eiro, bet 2021. gadam – 5,28 eiro. Līdz 2019. gada beigām šī piegādes pakalpojuma cena saglabājas nemainīga – 2,39 eiro.

"Pieaugot moderno tehnoloģiju izmantojumam, šo ekskluzīvo skaidras naudas piegādes pakalpojumu izvēlas arvien mazāk klientu, tādējādi sadārdzinoties tā pašizmaksai, ko papildus ietekmē arī skaidras naudas inkasācijas pakalpojuma cenu kāpums, investīcijas drošības jautājumu risināšanā, nepieciešamais darba samaksas pieaugums pensiju un pabalstu piegādē iesaistītajiem darbiniekiem, kā arī paredzamā degvielas cenu palielināšanās, ko nosaka akcīzes nodokļa pieaugums no 2020. gada," uzsver Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns.

VSAA norāda, ka pensijas, pabalsta vai atlīdzības saņēmēju skaits, kuri izvēlas piegādi dzīvesvietā, ik gadu strauji mazinās, tādējādi būtiski ietekmējot pakalpojuma pašizmaksu. Piemēram, 2013. gadā šādā veidā pensiju dzīvesvietā piegādāja 127 tūkstošiem klientu mēnesī, 2018. gadā – 85 tūkstošiem klientu, bet 2019. gada pirmajos mēnešos – tikai 79 tūkstošiem klientu. 2018. gadā piegādāto pensiju skaits dzīvesvietā ik mēnesi samazinājās par vidēji 785 vienībām, bet 2019. gada septiņos mēnešos – vidēji par 650 vienībām. Tādējādi, kā norāda Latvijas Pasts, šī pakalpojuma turpmāka piedāvāšana par zemāku cenu uzņēmumam būtu finansiāli neizdevīga.

Izmaksas par pensijas, pabalsta vai atlīdzības piegādi mājās sedz šo maksājumu saņēmēji, VSAA ieturot attiecīgo summu un pārskaitot Latvijas Pastam.

Vidēji mēnesī VSAA pakalpojumus ar piegādi dzīvesvietā 2019. gadā saņem 79 tūkstoši klientu jeb 14% no visiem pensiju saņēmējiem. 

Igaunijā pensiju un pabalstu piegādes pakalpojuma maksa dzīvesvietā ir noteikta 8,10 eiro apmērā, savukārt Lietuvā pensiju piegāde mājās ar pasta starpniecību tiek nodrošināta tikai cilvēkiem ar invaliditāti un personām, kuru dzīvesvietas apkārtnē nav iespēju izņemt skaidru naudu, kā arī personām, kas pārsniegušas 80 gadu vecumu vai kam līgums par pensijas/pabalsta piegādi dzīvesvietā noslēgts laika periodā līdz 2009. gadam.

Top komentāri

ARVIENUKĀJUPENSIJĀ
A
Pareizi ir, jāplēš kur vien var un kuram vēl var!!! Ordeni par izdomu
Bērziņš
B
Pensionāri, kas izmanto iespēju saņemt pensiju skaidrā naudā, dzīvo vietās, kur nav bankomāta, un paši nevar aiziet uz veikalu vai aptieku, bet palūdz tuviniekiem vai kaimiņiem iepirkties. No pensijām zem 500 eur nevajadzētu atņemt piegādes izmaksas. Ja nu ļoti gribas kaut ko atņemt, tad labāk reķināt % (piem., 0,5%) no pensijas apjoma, jo 5000 atnest skaidrā naudā ir lielāks risks pastniekam nekā 200 eur.
letins
l
Vai tad valsts jau ir tik tālu izzagta, ka pat pensiju piegādei nepietiek līdzekļu. Mājās pensijas un pabalstus pārsvarā piegādā vai nu ļoti veciem vai fiziski nespējīgiem cilvēkiem. NEKAUNĪBAS KALNGALS!!!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas