Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Pensijas

Indexo sāk piedāvāt ieguldīt trešajā pensiju līmenī

Ieguldījumu pārvaldes sabiedrība Indexo ievieš inovatīvu, Latvijā līdz šim nebijušu 3. pensiju līmeņa risinājumu. Jaunais piedāvājums apvieno unikālu robotizētu ieguldīšanas pieeju, ieguldījumu indeksu fondos un netipiski zemas izmaksas, portālu Diena.lv informēja kompānijā.

Pastāv iespēja pašam lemt par savu naudu

Kopš pagājušā gada 1. janvāra ikviens pensiju otrā līmeņa dalībnieks var izvēlēties, kas ar šajā pensiju līmenī uzkrāto kapitālu notiks pēc viņa dzīves beigām, ja tās pienāks pirms pensionēšanās vecuma sasniegšanas.

Paaugstināti pensiju un valsts sociālā nodrošinājuma apmēri

No šī gada tiek paaugstināti minimālās vecuma pensijas, invaliditātes pensijas un apgādnieka zaudējuma pensijas un valsts sociālā nodrošinājuma apmēri, tādējādi nosakot jaunus, augstākus minimālos ienākumu sliekšņus, informēja Labklājības ministrija (LM). Daļai šo izmaiņu ir noteikts pārejas periods līdz 30.aprīlim.

Jauns spriedums, kas jau ir izpildīts

Satversmes tiesas (ST) spriedums, ar kuru par Satversmei neatbilstošām ir atzītas normas, kas nosaka minimālo vecuma pensijas apmēru, ir viens no retajiem, kurš jau proaktīvi ir izpildīts. Proti, Labklājības ministrija jau ir veikusi grozījumus normatīvos, kas regulē minimālās vecuma pensijas aprēķināšanas kārtību.

Kāpēc jāseko uzkrājumam pensijai

Lai gan vairākums mūsu valsts iedzīvotāju ir dzirdējuši par Latvijas pensiju sistēmu, pētījumi liecina, ka tikai retais tajā iedziļinās un velta laiku, lai saprastu, kā tā darbojas. Tomēr pareizi izmantota sistēma, pat neveicot papildu ieguldījumus, var vecuma pensijas apjomu palielināt par 15–25%. Papildus tam no šī gada uzkrāto otrā līmeņa ieguldījumu iespējams arī atstāt mantojumā. Taču to līdz šim izdarījuši tikai aptuveni 15% no tiem, kam šāda iespēja teorētiski ir.

Vēl arvien spēj noturēties

Risinājumi ekonomikas krīzes apkarošanai, izmantojot plašas finanšu injekcijas vērtspapīru tirgos, no dramatiskiem pavērsieniem ir ļāvuši izvairīties pensiju līdzekļu pārvaldniekiem. Tas attiecas arī uz pensiju otro līmeni. Vairums ieguldījumu plānu pēdējos 12 mēnešos uzrāda pozitīvu ienesīgumu, tātad var teikt, ka lielai daļai ieguldījumu plānu Covid-19 krīzes laikā ir izdevies nopelnīt.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide