Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +15 °C
Apmācies
Pirmdiena, 6. aprīlis
Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Pēdējā pārbaudē psihoneiroloģiskajā slimnīcā Ainaži pārkāpumus neatklāja

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) pēdējā plānveida pārbaudē par bērnu tiesību ievērošanu psihoneiroloģiskajā slimnīcā Ainaži 2016.gadā pārkāpumus nekonstatēja, aģentūru LETA informēja inspekcijas pārstāvis Taivo Trams.

Tajā pašā gadā tika veikta arī bērnu tiesību ievērošanas pārbaude, pamatojoties uz iesniegumu. Iesniegumā sniegta informācija par vienaudžu savstarpējo vardarbību slimnīcā pret vienu bērnu, tomēr, veicot pārbaudi slimnīcā, iesniegumā minētā informācija neapstiprinājās.

Vienlaikus Trams informēja, ka no pagājušā gada VBTAI atbilstoši kompetencei veic pārbaudes psihoneiroloģiskajās slimnīcās, pamatojoties uz saņemtajām sūdzībām. Pērn slimnīcā veikta viena bērnu tiesību ievērošanas pārbaude, pamatojoties uz saņemto informāciju, kurā norādīts uz slimnīcas personāla un pacientu vardarbību pret vienu bērnu. Veicot bērnu tiesību ievērošanas pārbaudi, saņemtā informācija neapstiprinājusies.

VBTAI vērsa uzmanību, ka, pārbaudot saņemtos iesniegumus, tiek veiktas pārrunas gan ar slimnīcas personālu, gan pacientiem, kā arī izskatīta ar saņemto informāciju saistītā dokumentācija.

Uz jautājumu, vai VBTAI nebūtu jāiesaistās slimnīcā Ainaži konstatēto pārkāpumu risināšanā, ņemot vērā, ka konstatēti būtiski bērnu tiesību pārkāpumi, Trams norādīja, ka tiesībsargs Juris Jansons iesniedzis informāciju Ģenerālprokuroram, kurš atbilstoši kompetencei vērtēs iespējamos pārkāpumus. "Izskanējusī informācija liecina, ka iespējamie pārkāpumi prioritāri saistīti ar ārstniecības procesu, ko VBTAI nevar vērtēt," piebilda inspekcijas pārstāvis.

Kā ziņots, saistībā ar Veselības inspekcijas (VI) un tiesībsarga konstatētajiem pārkāpumiem slimnīcā uz izmeklēšanas laiku no amata atstādināta slimnīcas valdes locekle Balode. Viņa pati visus pārmetumus noraida.

Veselības ministrijas (VM) valsts sekretārs Aivars Lapiņš žurnālistiem sacīja, ka pārkāpumi saistīti arī ar ārstniecības personāla, iespējams, neatbilstošu rīcību saistībā ar pacientu fiksāciju. Viņš norādīja, ka tiek runāts par pārkāpumiem fiksācijas ilgumā un pārtraukumu apmēra.

Tiesībsargs Juris Jansons preses konferencē teica, ka bērni bija piesieti un fiksēti pat vairākas dienas un nedēļas.

Pārbaudes gaitā bērni liecināja par piedzīvoto personālo fizisko un emocionālo vardarbību. Jansons pauda, ka bērni stāstījuši, ka par nepaklausību tiek sodīti ar potēm un piesiešanu pie gultas. Tiesībsargs uzskaitīja arī virkni citu konstatētu pārkāpumu.

Top komentāri

deformēts
d
Nevajag aizmirst, ka Ainažos nav skautu un gaidu nometne bet psihoneiroloģiska slimnīca bērniem ar garīgās veselības traucējumiem, pat ar murgu idejām, nereālu apkārtnes uztveri. Ja tiesībsargs visu pacientu stāstus uztver kā patiesus 1:1, tad tas norāda, cik izglītots un inteliģents viņš ir un cik liela kāre ir Jansonam pašam kļūt par šovmeni jebkuriem paņēmieniem.
Hm
H
Šķiet, ka tiesībsargam šoreiz sanākusi šmuce. Un vispār, uz kāda pamata viņa darbinieki intervējuši bērnus? Likumā noteikti gadījumi, kad tiesībsargs bez vecāku, aizbildņu un aprūpes iestādespārstāvja klātbūtnes tiesīgs uzklausīt bērnu. Ainaži nav aprūpes iestāde. Ainaži ir ārstniecības iestāde un par to likumā nav teikts, ka tiesībsarga biroja darbinieki drīkstētu intervēt bērnus. Bērni stāstīja.. Bet kam tad jāievēro likums?
Jes
J
Pārbaudītāji apstulba, kad meitene viņus apsaukāja ar trīstāvīgajiem vārdiem un uzvedās agresīvi. Ātri apsīka vēlme pārbaudīt un vadīties pēc priekšrakstiem.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas