Laika ziņas
Šodien
Migla

Pērn Latvijas Banka par apgrozībai nederīgām atzina 23,3 miljonus banknošu

Latvijas Banka pagājušajā gadā apstrādāja 140,7 miljonus banknošu, no kurām 16,6% jeb 23,3 miljoni banknošu tika atzītas par apgrozībai nederīgām un aizstātas vai iznīcinātas, aģentūra LETA uzzināja centrālajā bankā.

Salīdzinājumam - 2014.gadā tika apstrādāti 133,4 miljoni banknošu, no kurām 15,2% jeb 20,3 miljoni banknošu tika atzītas par apgrozībai nederīgām un aizstātas vai iznīcinātas.

No kredītiestādēm saņemtās skaidrās naudas nolietotības pakāpes un īstuma pārbaudi Latvijas Bankā nodrošina automātiskās naudas apstrādes sistēmas.

Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns aģentūru LETA informēja, ka 2015.gadā tika veiktas aptuveni 500 ekspertīzes par aptuveni 1000 bojātām banknotēm un monētām. 2014.gadā veiktas ap 400 ekspertīzes par aptuveni 800 bojātām banknotēm un monētām.

Viena no būtiskākajām Latvijas Bankas funkcijām ir skaidras naudas laišana apgrozībā saskaņā ar banku un to klientu pieprasījumu. Centrālā banka pasūta, uzglabā un ar Rīgas un reģionālās filiāles Liepājā starpniecību izsniedz bankām banknotes un monētas. Latvijas Banka skaidras naudas aprites ciklā nodrošina bojātās un nolietotās naudas aizstāšanu ar kvalitatīvu.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas