Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Pētījums: Latvijā 56% iedzīvotāju šķiro atkritumus

Latvijā ar atkritumu šķirošanu nodarbojas 56% aptaujāto iedzīvotāju, liecina vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupas Eco Baltia grupa ietilpstošā uzņēmuma Latvijas Zaļais punkts pētījums Cik zaļi dzīvo Latvijas iedzīvotāji?.

Visvairāk atkritumus šķiro Zemgalē (67%), Vidzemē (64%), Kurzemē un Latgalē (katrā 54%). Savukārt Rīgā atkritumus šķiro vismazāk (45%).

Kā noskaidrots pētījumā, visvairāk šķirotie atkritumi ir stikla pudeles un burkas (84%), baterijas (74%), plastmasas PET pudeles (70%), papīrs un kartons (62%), skārdenes (29%), nolietotas elektroierīces (28%), kā arī bioloģiskie atkritumi (22%) un nolietotās riepas (16%).

Vienlaikus iedzīvotājiem jautāts, kādi ir iemesli atkritumu nešķirošanai, 58% respondentu norādīja, ka tuvumā nav pieejami šķirošanas konteineri, 38% - ieradums visus atkritumus izmest vienuviet, 22% - atkritumu šķirošana rada neērtības, 13% - nav saprotams iemesls, kāpēc jāšķiro, bet 6% atzīmēja, ka tam ir cits iemesls.

Tāpat pētījumā secināts, ka biežākais Latvijas atkritumu šķirotājs ir sieviete vecumā no 45 līdz 54 gadi, dzīvo pilsētā ārpus Rīgas vai laukos, viņai ir vidējā, vidējā profesionālā vai augstākā izglītība un strādā publiskajā sektorā.

Savukārt vismazāk atkritumus šķiro vīrieši vecumā no 18 līdz 44 gadiem, dzīvo Rīgā, ar pamatizglītību un strādā publiskajā sektorā.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) sacīja, ka, ņemot vērā radīto sadzīves atkritumu daudzuma pieaugumu, Latvijā būtiski jāturpina veicināt vides apziņas līmenis, jo "atkritumus rada nevis tikai valsts, bet arī katrs tās iedzīvotājs".

Ministra uzskatā, lai dzīvotu koptā vidē, jāveido tāda atkritumu apsaimniekošanas politika, kur gan valsts, gan tauta strādā kopā un rada risinājumus.

Pētījumu veica pētījumu kompānija SKDS, aptaujājot tiešās intervijās 1002 respondentus no visas Latvijas vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

LETA jau ziņoja, ka Eco Baltia grupas uzņēmumi nodrošina pilnu atkritumu apsaimniekošanas ciklu - sākot no atkritumu savākšanas un šķirošanas un noslēdzot ar pārstrādi un otrreizējo izejvielu eksportu. Eco Baltia grupā ietilpst vides apsaimniekošanas uzņēmumi Eco Baltia vide, Eko Kurzeme, Jumis, pārstrādes rūpnīcas Pet Baltija, Eko Pet un Nordic Plast, ražotāju atbildības sistēmas operators Latvijas zaļais punkts, kā arī otrreizējo izejvielu tirdzniecības un apstrādes uzņēmums Eko Reverss.

Latvijas Zaļais punkts 2017.gadā strādāja ar 6,33 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,8% mazāk nekā gadu iepriekš, bet zaudējumi pieauga 3,9 reizes un bija 936 750 eiro. Kompānija reģistrēta 2000.gada janvārī, un tās pamatkapitāls ir 1,087 miljoni eiro.

Top komentāri

Kaspars
K
Rakstā minētie 56% ir pilnīgas muļķības. Šādi cipari Latvijā cerams būs 2030.gadā, jo ES piespiedīs. Par izmērāmiem faktiem nav racionāli veikt aptaujas. Dati par kopējo atkritumu apjomu un šķiroto atkritumu apjomu ir taču pieejami. Latvijā šķiroti tiek 30% atkritumu, ieskaitot Getliņu poligona šķirošanās rūpnīcā paveikto
vilis
v
Ja pat Jūrmalā izgāž 20 000 tonnu nešķirotu atkritumu, tostarp bīstamos, par ko runāt.Ja atbildīgajiem liktu novākt par saviem līdzekļiem un kriminālatbildību, vismaz to kas paredzēta par bezdarbību ar īpašām sekām, varbūt kas arī mainītos.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas