Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +3 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 15. decembris
Jana, Johanna, Hanna

Pētījums: Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju saskata imigrācijas pozitīvo ietekmi uz tautsaimniecību

Kaut arī Latvijā 80% iedzīvotāju imigrācija no valstīm ārpus Eiropas Savienības (ES) izraisa negatīvas emocijas, aptuveni trešdaļa iebraucējus redz kā jaunu ideju un inovāciju dzinējspēku ar pozitīvu ietekmi uz tautsaimniecību, liecina Eurobarometer pētījuma dati.

Kā aģentūru LETA, atsaucoties uz Eurobarometer pētījuma datiem, informēja kampaņas Atvērtība ir vērtība pārstāve Ilona Ščepilova, vairāki Latvijas uzņēmēji arī norādījuši, ka iebraucēji var kļūt par ekonomisku ieguvumu.

Pēc Ščepilovas paustā, uzņēmēji, kuri nodarbinājuši bēgļus un patvēruma meklētājus, atzīst, ka Latvijā bēgļu nav daudz, bet situācija ir grūta. Bēgļu nodarbināšana ne tikai dod darba rokas, bet palīdz arī mazināt aizspriedumus un paplašināt redzesloku uzņēmuma attīstībai, norāda uzņēmumu Optic Guru, Humusa komandas, patvēruma meklētāju centra Mucenieki un Riga Veneer pārstāvji. Šie uzņēmumi kopā nodarbinājuši 15 bēgļus un patvēruma meklētājus, un viņi ir gatavi tā arī turpināt.

Sabiedriskās politikas pētījumu centra Providus vadošā pētniece Agnese Lāce norāda, ka Eurobarometer pētījumu rezultāti liecina, ka 40% Latvijas iedzīvotāju imigrāciju saredz kā problēmu nevis iespēju, bet lielākā daļa atbalsta pasākumus, kas veicami diskriminācijas novēršanai Latvijas sabiedrībā, tostarp obligātus valodu un integrācijas kursus, pieeju bērnudārziem un citus.

Rīgas Stradiņa universitātes profesors Deniss Hanovs norāda, ka bailes no citādā un stereotipi liedz saskatīt bēgļu un patvēruma meklētāju krīzes cilvēcīgo pusi. "Attieksme pret bēgļiem patiesībā ir attieksme pret ikvienu no mums, kurš var nonākt grūtā situācijā, ārpus savas ikdienas un komforta zonas," stāsta Hanovs.

Lai veicinātu dialogu ar Latvijas sabiedrību par nediskriminācijas principiem un sekmētu toleranci starp dažādām diskriminācijas riskam pakļauto personu grupām ilgtermiņā, Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) sāk piecu gadu informatīvo kampaņu "Atvērtība ir vērtība". Šogad kampaņas fokusā ir patvēruma meklētāji un personas ar bēgļa vai alternatīvo statusu, kam būs veltītas aktivitātes visā gada garumā.

SIF sekretariāta direktore Aija Bauere informēja, ka Atvērtība ir vērtība ir pirmā šāda mēroga ilgtermiņa stratēģiska kampaņa, kas tiks īstenota, lai veicinātu atvērtību, dažādību un uzrunātu gan diskriminācijai pakļautās cilvēku grupas, gan darba devējus, jauniešus un Latvijas sabiedrību kopumā.

Pēc Baueres paustā, kampaņai dots nosaukums Atvērtība ir vērtība, jo tā ir par ieraudzīšanu citādāk. "Par saskatīšanu un saprašanu ar simbolu - aci, kas ir saskatījusi savstarpējās mijiedarbības vērtību un racionālo vērību, kas ir ieguvumi darba devējiem un sabiedrībai kopumā," stāsta Bauere.

Latvijas uzņēmēju pieredze šī gada laikā tiks atspoguļota Atvērtība ir vērtība tematiskajās dienās, labās prakses pēcpusdienās un apmācības, aktivitātes darba devēju auditorijai un debatēs jauniešiem, turklāt ikviens interesents varēs šovasar iesaistīties kampaņas aktivitātēs pilsētu svētkos un festivālos. Kampaņas norisei un aktualitātēm varēs sekot līdzi SIF mājaslapā un sociālajos tīklos.

Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Bēgļu aģentūras publiskotā 2017.gada Globālo tendenču ziņojums liecina, ka pasaulē pēdējo piecu gadu laikā strauji pieaugusi piespiedu pārvietošana - pagājušā gada beigās pārvietoto personu skaits sasniedzis 68,5 miljonus cilvēku. Pērn katru dienu piespiedu kārtā pārvietoti 44 500 cilvēki jeb viens cilvēks ik pēc divām sekundēm. Salīdzinot ar 2016. gada statistiku, par 2.9 miljoniem pieaudzis to cilvēku skaits, kuri pametuši savu valsti, bēgot no konfliktiem un vajāšanas. Tas ir ANO Bēgļu aģentūras vēsturē novērotais lielākais pieaugums. Pretēji priekšstatam, ka pārvietotās personas dodas uz Ziemeļu valstīm, statistika rāda, ka 85% bēgļu atrodas jaunattīstības valstīs, bet četri no pieciem bēgļiem paliek savās kaimiņvalstīs.

Top komentāri

aptauja un viltusaptauja
a
Rietumos tiek publicēti ne tikai aptauju rezultāti, bet arī visi aptaujas dati. Ja cilvēks atbild uz vairākiem jautājumiem, tad viņa atbildi uz kārtējo jautājumu var ietekmēt iepriekšējie jautājumi. Lai nebūtu manipulāciju, tiek publicēti visi jautājumi tādā secībā, kādā tie tiek uzdoti. Savukārt tie, kas grib manipulēt, publicē tikai tās atbildes, ar kurām grib radīt ilūziju, ka viņu idejām ir atbalsts sabiedrībā. Līdzīgi kā ir noziegums "novešana līdz pašnāvībai", tāpat ir manipulāciju veids "novešana līdz vēlamai atbildei". Tas vien, ka 80% ir pret imigrāciju, bet 30% saskata tajā kaut ko labu, norāda, ka aptauja ir manipulatīva. Ja 80% ir pret imigrāciju, tad 20% ir sadalāmi starp tiem, kas ir par un kas nezina, līdz ar to nekādi 30% nevar saskatīt nekādu labumu imigrācijā.
ļuļa
ļ
aha, aha, kārtējā bēglīšu propaganda. un vispār kādi bēgļi no eritrejas, eritrejā kara nav. sīrijā karš tikko beidzies. par melno āfriku vispār nerunāšu, kara tur nav un tie ir tīrie labuma meklētāji un slaisti. un vēl - kāpēc sorosisti tik ļoti grib, lai eiropā ienāk citas rases, ticības un tradīciju cilvēki? ukrainā arī ir karš, bet tos nezin kāpēc neviens par bēglīšiem nesauc un neapčubina.
Darbadevēji
D
Grib darīt visu lai panāktu lēto darbaspēks ievešanu šaizemē... tā veicinot navadzības turpināšanu un vēl lielāku izbraukšanu.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas