Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +6 °C
Apmācies
Piektdiena, 24. janvāris
Krišs, Eglons, Ksenija, Egle

Migrācija

ASV ierobežo Centrālamerikas migrantu iespējas lūgt patvērumu

ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija pirmdien ierobežojusi Centrālamerikas migrantu iespējas lūgt patvērumu Savienotajās Valstīs. Administrācija aizliegusi migrantiem lūgt patvērumu ASV, ja viņi vispirms ceļojuši cauri citai valstij.

Migrācija un mediji: kā runāt par migrāciju cieņpilni?

Decembrī Latvijas publisko telpu sarunās par migrāciju dominēja spraiga viedokļu apmaiņa par ANO Globālo deklarāciju par drošu, sakārtotu un likumīgu (regulētu) migrāciju. Saeima atbalstīja rezolūciju, kas aicināja Latvijas valdību nepievienoties šai deklarācijai, taču gan rezolūcijā bija iekļauti un publiski izskanēja vairāki nepatiesi apgalvojumi par deklarācijas saturu.

Saeima lemj, ka Latvijai vienīgajai Baltijā nevajag pievienoties ANO migrācijas deklarācijai

Saeima pieņēma rezolūciju, kurā aicina valdību nepievienoties ANO migrācijas deklarācijai. Rezolūciju atbalstīja 43 deputāti, bet pret bija 31 parlamentārietis. Iepriekš valdība bija vienojusies ņemt vērā Saeimas balsojumu jautājumā par Latvijas atbalstu deklarācijai. Deputātiem bija plašas plašas debates par šo jautājumu, paužot argumentus gan par labu migrācijas deklarācijai, gan pret to.

ANO migrācijas deklarācija: Par ko balsos deputāti

Saeimā ceturtdien notiks balsojums par ieteikumu valdībai akceptēt vai noraidīt Latvijas pievienošanos Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Globālajai deklarācijai par drošu, sakārtotu un likumīgu migrāciju (turpmāk - deklarācijai). Lai arī Ārlietu ministrija vairākkārtīgi uzsvērusi, ka šis dokuments Latvijai un citām to parakstījušajām valstīm neuzliek jaunus juridiskus pienākumus, pirms balsojuma sagaidāmas asas debates, jo viedokļi šajā jautājumā atšķiras.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide