Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā -4 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 5. februāris
Selga, Silga, Sinilga, Agate

Migrācija

Eksperts: Pasaulē migrācijas spiediens ilgtermiņā pieaugs

Pasaulē migrācijas spiediens ilgtermiņā būs tikai pieaugošs, turklāt nav izslēgts, ka, brūkot Krievijai, šīs valstspiederīgie mēģinās masveidā ierasties Baltijā, piektdien Latvijas Iekšlietu ministrijas organizētajā diskusijā norādīja Starptautiskās Migrācijas organizācijas (IOM) pārstāvniecības Latvijas biroja vadītājs Ilmārs Mežs.

ES līderi steidz risināt Grieķijas robežas krīzi

Migrācijas krīzei uz Eiropas Savienības (ES) dienvidu robežas ar Turciju samilstot, otrdien simboliskā vizītē Grieķijā pie tās robežas ar Turciju ieradās Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena, Eiropadomes prezidents Šarls Mišels un Eiropas Parlamenta prezidents Davids Sasoli, lai demonstrētu atbalstu Vidusjūras dalībvalstij. Savukārt EK viceprezidents Joseps Borels otrdien devās uz Ankaru.

Migrācija rada milzu spriedzi Grieķijas salās

Sprādzienbīstama situācija ir izveidojusies uz Grieķijai piederošajām salām, kuras netiek galā ir pārpildītajām migrantu nometnēm. Pirmdien Lesbas salā izcēlās sadursmes starp policistiem un patvēruma meklētājiem, kuri protestēja pret necilvēcīgajiem dzīves apstākļiem migrantu nometnēs un lēno patvēruma lūgumu izskatīšanu. Arī vietējie iedzīvotāji pēdējās nedēļās ir izgājuši demonstrācijās, lai pieprasītu valdībai Atēnās risināt migrantu nometņu pārapdzīvotību. Pērn pie varas nākušais konservatīvais premjerministrs Kirjaks Micotakis ir solījis problēmas risināt, taču līdz šim nekāda konkrēta rīcība nav sekojusi.

ASV ierobežo Centrālamerikas migrantu iespējas lūgt patvērumu

ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija pirmdien ierobežojusi Centrālamerikas migrantu iespējas lūgt patvērumu Savienotajās Valstīs. Administrācija aizliegusi migrantiem lūgt patvērumu ASV, ja viņi vispirms ceļojuši cauri citai valstij.

Migrācijas krīze galā, bet izaicinājumi paliek

Migrācijas krīzi Eiropā var uzskatīt par noslēgušos, paziņojusi Eiropas Komisija (EK). Migrantu un patvēruma meklētāju plūsma uz Eiropu nav izbeigusies, bet ir samazinājusies līdz līmenim, kāds bija pirms krīzes sākuma 2015. gadā. Taču ES nevar atslābt, jo bloka dalībvalstis tā arī nav spējušas vienoties par patvēruma politikas reformēšanu, kas ir nepieciešams, lai nākotnē ES būtu gatava jaunam migrantu pieplūdumam. Daudzi eiropieši migrāciju joprojām uzskata par vienu no galvenajiem ES izaicinājumiem, šo jautājumu balsu zvejošanai izmantos politiķi pirms gaidāmajām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide