Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Pieņemoties spēkā ažiotāžai par LTV valdes jauno sastāvu, Juhņēviča un Giels no amatiem galu galā atteicās

Prokuratūra norāda uz nepilnībām LTV valdes konkursa nolikumā

Prokuratūra pārbaudē konstatējusi vairākas nepilnības Latvijas Televīzijas (LTV) valdes konkursa nolikumā un kandidātu atlasē, par kurām informēta Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), aģentūru LETA informēja prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.

Pēc Latvijas Žurnālistu asociācijas iesnieguma sāktajā pārbaudē par LTV valdes atlasi konstatēts, ka LTV valdes priekšsēdētāja amatam izvēlētais Einārs Giels formāli atbildis Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma prasībām jautājumā par piecus gadus ilgu profesionālo pieredzi uzņēmumu vadībā. Vienlaikus prokurors konkursa nolikumā un kandidātu atlasē konstatējis vairākas nepilnības.

LŽA iesniegumā tika apšaubīta NEPLP 28. marta lēmuma par LTV valdes priekšsēdētāja iecelšanu likumība. LŽA ieskatā, amatam izraudzītais kandidāts neatbilda likuma prasībām, jo nav darbojies plašsaziņas līdzekļu jomā un nekad nav vadījis uzņēmumu.

Prokuratūras pārbaudē saņemtas ziņas no NEPLP, Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras un Uzņēmumu reģistra, kā arī no LŽA un NEPLP pieņemti papildus paskaidrojumi. Izvērtējot iegūto informāciju, konstatēts, ka ar 10. janvāra lēmumu apstiprinātajā konkursa nolikumā NEPLP nav pietiekami detalizēti formulējusi kandidātam izvirzītās prasības. Tāpat konkursa komisija nav pārliecinājusies par kandidāta iesniegto ziņu patiesumu.

Kaut arī par LTV valdes priekšsēdētāju ar balsu vairākumu ievēlēts likuma prasībām formāli atbilstošs kandidāts, konkursa nolikums un izvērtēšanas process nerada pārliecību, ka no visiem pretendentiem valdes priekšsēdētāja amatā iecelta atbilstošākā persona, atzīmē prokuratūra.

Par konstatētajiem trūkumiem prokuratūra informējusi NEPLP.

Jau ziņots, ka pavasarī konkursa rezultātā NEPLP nolēma par Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētāju apstiprināt farmācijas kompānijas Olainfarm mārketinga tirgus datu analītiķi Gielu, bet par LTV valdes locekli digitālās attīstības un satura jautājumos - XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektori Evu Juhņēviču. Abiem nebija iepriekšējas darba pieredzes medijos. Pēc tam daļā sabiedrības izskanēja iebildumi lielākoties pret Giela kandidatūru. Vēlāk gan viņš, gan Juhņēviča paziņoja, ka atsakās no amatiem LTV valdē.

Top komentāri

.
.
Ir jābūt stipri galvā ruģītam, lai pieteiktos uz kaut kādiem konkursiem valsts struktūrās, kur noteicošais faktors ir partiju intereses un intrigas. Ne tur ielīdīsi- un ne desmit gados neatmazgāsies no dubļiem!
Irlielāmērāticams
I
ka LTV ir jāprivatizē, bet NEPLP jālikvidē. Bet publiskajā telpā saceltā jezga un troksnis traucē šo pamanīt ... .
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas