Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

PVD atgādina par nepieciešamību mājdzīvniekus vakcinēt pret trakumsērgu

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina regulāri veikt suņu un kaķu vakcināciju pret trakumsērgu, kā arī ziņot veterinārārstam vai PVD par katru trakumsērgas aizdomu gadījumu, aģentūru LETA informēja dienestā.

PVD atgādināja, ka Latvijā pēdējo gadu laikā nav konstatēts neviens trakumsērgas gadījums dzīvniekiem, taču trakumsērga izplatās citās valstīs. Piemēram, Francijā, kas atzīta par brīvu valsti no trakumsērgas, kādam trīs mēnešus vecam sunim, kas valstī visticamāk nelikumīgi ievests no Ziemeļāfrikas, konstatēta trakumsērga.

Dienestā norāda, ka Francijā ievestais suns kļuvis agresīvs, tādēļ tā īpašnieks to aizvedis pie veterinārārsta, kurš aizdomās par trakumsērgu dzīvnieku iemidzinājis. Pārbaudēs apstiprināta trakumsērgas diagnoze un noskaidrojies, ka suns ir bijis slims ar Ziemeļāfrikas reģionam raksturīgu trakumsērgas tipu. Dzīvnieka īpašnieks suni bija nelegāli ievedis Francijā un tas nebija vakcinēts, identificēts un bija bez dokumentiem.

PVD atgādina, ka, ieceļojot Eiropas Savienībā (ES) no trešās pasaules valstīm, suņi, kaķi un mājas (istabas) seski tiek pakļauti dokumentu un identitātes kontrolei, ko uz robežas veic muita. Lai dzīvnieku no trešās valsts varētu ievest ES, tam ir jābūt identificētam ar mikroshēmu, kā arī vakcinētam pret trakumsērgu. Uz robežas būs jāuzrāda arī dzīvnieka identifikāciju un vakcināciju apliecinoši dokumenti.

LETA jau ziņoja, ka, pateicoties sistemātiskai savvaļas dzīvnieku vakcinācijai, kas kopš 2005.gada regulāri tiek veikta pavasarī un rudenī, trakumsērga Latvijā ir izskausta. Pēdējais trakumsērgas gadījums meža dzīvniekiem konstatēts 2010.gadā, bet mājas (istabas) dzīvniekiem - 2012.gadā. Pasaules Dzīvnieku veselības organizācija 2014.gada rudenī Latviju oficiāli atzinusi par valsti, kas ir brīva no trakumsērgas.

PVD regulāri veic trakumsērgas monitoringu meža dzīvnieku populācijā. Pozitīvi trakumsērgas gadījumi līdz šim nav konstatēti.

Trakumsērga ir bīstama, neārstējama dzīvnieku un cilvēku veselību un dzīvību apdraudoša infekcijas slimība. Trakumsērgas rezervuārs dabā ir savvaļas dzīvnieki, galvenokārt - lapsas un jenotsuņi. Mājdzīvnieki, visbiežāk nevakcinēti suņi un kaķi, ar trakumsērgu inficējas pēc kontaktēšanās ar slimiem savvaļas dzīvniekiem. Vienīgais efektīvais trakumsērgas profilakses pasākums ir savlaicīga dzīvnieku vakcinācija.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Latvijā atklāti 17 jauni Covid-19 gadījumi(11)

Pagājušajā diennaktī, veicot 2402 Covid-19 testus, Latvijā atklāti 17 jauni saslimšanas gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas