Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Rīgas bāriņtiesa atļauj par Dobelē vecākus zaudējušo bērnu aizbildni iecelt viņu tanti

Rīgas bāriņtiesa atļāvusi rūpes par Dobelē vecākus zaudējušajiem bērniem uzņemties viņu tantei, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas bāriņtiesas priekšsēdētājs Aivars Krasnogolovs.

Rīgas bāriņtiesa ir pieņēmusi pozitīvu lēmumu konkrētajai aizbildnes kandidātei. Lēmuma izrakstu Rīgas bāriņtiesa pirmdien nosūtīs Dobeles novada bāriņtiesai, kura tālāk lems, vai piešķirt bērnu tantei aizbildniecības tiesības.

Jau ziņots, ka ar Dobelē vecākus zaudējušo bērnu iespējamo aizbildni - tanti - strādāja psihologs, lai novērtētu, vai viņa varētu uzņemties rūpes par bērniem.

Krasnogolovs iepriekš aģentūrai LETA skaidroja, ka sievietei ir pieredze savu bērnu audzināšanā, tāpēc, vērtējot šo aspektu, nebūtu pamata viņai nepiešķirt aizbildņa tiesības. "Taču ir jāsaprot, ka bērni ir bāreņi, viņiem pašlaik ir sēru periods, iespējams, arī posttraumatiskais stresa sindroms. Situācija ir daudz nopietnāka nekā, piemēram, ja bērni vienkārši tiek pamesti," pauda bāriņtiesas vadītājs.

Tāpēc sieviete tikās ar psihologu, lai izvērtētu, vai viņa var kļūt par aizbildni.

Tāpat, lai izvērtētu bērnu radinieces piemērotību, bāriņtiesa apkopoja informāciju no Pašvaldības policijas, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, sodu reģistra, Rīgas psihiatrijas, narkoloģijas centra un apsekoja sievietes dzīvesvietu.

"Līdzko Dobeles novada bāriņtiesa saņems šo atzinumu, lieta par aizbildnības nodibināšanu un aizbildņa iecelšanu tiks skatīta bāriņtiesas sēdē," iepriekš aģentūrai LETA skaidroja Dobeles novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Sandra Lapinska-Leiere.

Portāls Diena.lv jau ziņoja, ka 3.janvārī Dobelē, visticamāk, no narkotiku pārdozēšanas tika atrasti miruši laulātie, kā arī no bada miris pāra deviņus mēnešus vecais zīdainis. Tāpat dzīvoklī bija trīs, četrus un piecus gadus veci bērni. Bērnu organismi no bada bija novājināti.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas