Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Rīgas Stradiņa universitāte uz nenoteiktu laiku pārtrauc klātienes lekcijas

Saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) pārtrauc klātienes lekcijas, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Saskaņā ar augstskolas rektora Aigara Pētersona sagatavoto rīkojumu klātienes lekcijas tiek pārtrauktas nolūkā mazināt studējošo, personāla un apmeklētāju veselības apdraudējumu, kā arī mazināt studiju un zinātniskās darbības nepārtrauktības apdraudējumu.

Rīkojumā norādīts, ka no 11.marta uz nenoteiktu laiku līdz turpmāku rīkojumu izdošanai ieviesti Covid-19 izplatības epidemioloģiskās drošības pasākumi, nosakot ierobežojumus.

Attiecībā uz studiju procesa organizēšanu tiek pārtrauktas klātienes lekcijas, bet klātienes nodarbības, proti, semināru īstenošana notiek saskaņā ar nodarbību sarakstu, bet, sekojot izmaiņām studiju sarakstā.

Rektora rīkojumā rakstīts, ka studiju process norit, izmantojot e-studiju vidi, tai skaitā video lekciju formā, un studiju programmu vadītājiem ir pienākums nodrošināt, ka, īstenojot studiju procesa aktivitātes pie trešajām personām, no RSU puses strikti tiek ievēroti šo iestāžu epidemioloģiskās drošības un citi norādījumi.

Tāpat rektors aicina "ar vislielāko atbildību" izvērtēt iespēju atcelt plānotos ārvalstu braucienus uz Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) noteiktajām Covid-19 skartajām valstīm, kā arī uz citām ārvalstīm.

Tomēr, ja studējošais plāno izceļot uz SPKC izplatītajā sarakstā iekļautajām valstīm, studējošajam ir pienākums divas darba dienas pirms došanās uz šīm valstīm pa e-pastu informēt dekānu par valstīm un datumiem, uz kurieni un kad plānots izbraukt.

Savukārt, ja studējošais ne ilgāk kā 14 dienas kopš trešdienas ir bijis SPKC minētajās valstīs un atgriezies Latvijā, viņam par to jāinformē fakultātes dekāns, viņš nedrīkst apmeklēt RSU telpas un klātienē nedrīkst kontaktēties ar RSU personālu. Šādam studentam jāveic pašizolācija. Attiecīgi studiju departaments kopā programmas vadītāju un dekānu lems par studiju procesa izmaiņām konkrētajam studējošajam.

Tāpat Pētersona rīkojumā minēts, ka ja studējošais pēc šī rīkojuma izdošanas tomēr ir devies uz SPKC norādītajām valstīm un gatavojas atgriezties, tad studējošajam vismaz divas darba dienas pirms atgriešanās Latvijā elektroniski jāinformē dekānu, norādot izbraukšanas valsti un prombūtnes laika periodu. Studējošais divas nedēļas nedrīkst apmeklēt RSU telpas un klātienē nedrīkst kontaktēties ar RSU personālu, kā arī viņam jāatrodas mājas karantīnā.

Tādā gadījumā studiju departaments kopā ar dekānu un studiju programmas vadītāju arī lems par studiju procesa izmaiņām, ja uzskatīs tādas par iespējamām.

Rīkojumā arī norādīts, ja studējošais ir RSU dienesta viesnīcas īrnieks, universitāte uz divām nedēļām kopš atgriešanās Latvijā aptur īres līguma izpildi, kā rezultātā studējošais dienesta viesnīcā nedzīvo, uz šo laika periodu patstāvīgi sameklējot sev citu dzīvesvietu un veic pašizolāciju. Par šo laika periodu īrniekam netiks piestādīti izmaksu rēķini.

Vienlaikus rektors norāda, ka rīkojumā noteikto pienākumu neizpilde var tikt uzskatīta par būtisku studiju līguma pārkāpumu ar atbilstošām sekām, tostarp ar iespēju tikt eksmatrikulētam un ar pienākumu segt zaudējumus un kaitējumu fiziskām un juridiskām personām.

Kā vēstīts, Latvijā jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 atklāta desmit cilvēkiem, no kuriem deviņi ir vienas grupas tūristi, kas 7.martā Latvijā atgriezušies ar vienu reisu no slēpošanas kūrorta Itālijā.

Latvijas iedzīvotājus Covid-19 dēļ šobrīd stingri iesaka nedoties uz 11 valstīm - Ķīnu, Dienvidkoreju, Irānu, Japānu, Singapūru, Itāliju, Spāniju, Franciju, Vāciju, Austriju un Šveici. Šajās valstīs pastāv liels inficēšanās risks.

Papildus minētajam iedzīvotājus aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību ceļot vēl uz virkni valstu, tostarp, ASV, Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Austrāliju, Bahreinu, Beļģiju, Čehiju, Dāniju, Ēģipti, Grieķiju, Indiju, Irāku, Islandi, Izraēlu, Kanādu, Kuveitu, Lielbritāniju, Malaiziju, Nīderlandi, Norvēģiju, Taizemi un Zviedriju. Ceļotājiem pašiem ir jāpieņem atbildīgs lēmums, vai apmeklēt minētās valstis.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) sociālajā vietnē Twitter aicina nopietni uztvert aicinājumu "izvērtēt brauciena nepieciešamību" "Tāpat vien mēs to nepublicējam, tas nozīmē paaugstinātu risku, līdzvērtīgs dzeltenajam signālam," viņš skaidro. Tā ministrs reaģējis uz informāciju, ka kāda ceļojuma organizatori Facebook formē grupu slēpošanas braucienam uz Austriju un, vaicāti par Covid-19 risku, norādījuši, ka Ārlietu ministrija tikai neiesaka braukt - tātad viss esot mierīgi.

pievienota 9.-12.rindkopa

 

Top komentāri

Stradiņš
S
Vai mellie stradiņieši varēs turpināt strādāt kebabnīcās un citās rītuvēs ?
students
s
Vai virsrakstam nevajadzēja pieminēt attālinātas lekcijas, jo mācības netiek pārtrauktas! Mācības turpinās video tiešsaistes režīmā. Malači RSU, ne velti jūs esat jaudīgākā un labākā Latvijas augstskola!
jānis
j
Ļoti pamatots, atbildīgs, gudrs augstskolas vadības lēmums. Cepuri nost viņu priekšā!!!!
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Bērnu nometnē konstatēts Covid-19 perēklis

Pirmo reizi bērnu nometnē konstatēts Covid-19 perēklis, kura dēļ otrdien sākta epidemioloģiskā izmeklēšana, valdības sēdē pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologs Juri...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas