Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Rīgas Stradiņa universitāte

RSU izlaidumi notiks klātienē, taču radi un draugi ierasties nevarēs

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) tomēr organizēs vasaras izlaidumus klātienē, ņemot vērā, ka Ministru kabinets pieņēma lēmumu atcelt ārkārtējo situāciju Latvijā, kā arī apstiprināja vairākus pulcēšanās atvieglojumus, taču radi un draugi uz to nevarēs ierasties, liecina paziņojums RSU mājaslapā.

RSU īsteno simulācijas mācības Covid-19 pacienta atpazīšanai Latvijas slimnīcās

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs (MITC) izstrādājis simulācijas scenāriju koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 saslimuša pacienta atpazīšanai un rīcībai, saskaroties ar saslimšanas gadījumu. Paredzēts, ka mācības sākotnēji tiks īstenotas klīnisko universitātes slimnīcu uzņemšanas nodaļās, portālam Diena.lv pavēstīja RSU pārstāve Ieva Nora Gediņa.

RSU zinātnieki pētīs Latvijas iedzīvotāju priekšstatus par nāvi un pēcnāvi

Lai apzinātu Latvijas iedzīvotāju priekšstatus un izpratni par mirstīgumu un nāvi, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pētnieki līdz 2022. gadam īstenos vērienīgu pētījumu Memento mori: dzīves noslēgums, nāve un iztēlotā pēcnāve mūsdienu Latvijas iedzīvotāju dzīvespasaulē. Projekts guvis teju 300 000 eiro lielu finansējumu Latvijas Zinātnes padomes fundamentālo un lietišķo pētījumu projektu konkursā, informē RSU mediju attiecību vadītāja Ieva Nora Gediņa.

RSU izveidota Doktorantūras skola jaunajiem zinātniekiem

Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) tapusi Doktorantūras skola, kas iecerēta kā platforma topošajiem un esošajiem doktorantiem, doktora grāda pretendentiem, pētniekiem un docētājiem, aģentūrai LETA pavēstīja RSU mediju attiecību vadītāja Ieva Nora Gediņa.

Šodien Rīgas Stradiņa universitātes aulā sākas filmu lekciju cikls Kino laboratorija

Labs kino, turklāt bagātināts ar jomas profesionāļu ekspreslekciju, kalpo kā izcils izglītojošs instruments – ar šādu pārliecību Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aulā pirmdien, 14. oktobrī, plkst. 17 sāksies tematiski veidots filmu lekciju cikls Kino laboratorija. RSU docētājas, kinokritiķes un Nacionālā kino centra direktores Ditas Rietumas izlolotais projekts tapis ar ASV vēstniecības Latvijā atbalstu. Lekciju ciklu atklās ASV neatkarīgā kino klasiķa Gasa van Santa 1995. gada filma To Die For (Par katru cenu) ar Nikolu Kidmenu galvenajā lomā.

RSU prorektors: Kāda ir augstākās izglītības pārvaldības loģika?

Sākot no 1995. gada, Augstākās izglītības likums, bet no 2005. gada – Zinātniskās darbības likums regulē augstākās izglītības un zinātnes jomas. Augstākās izglītības (AI) nozare divas desmitgades ir funkcionējusi valsts birokrātiskā sistēmā, kas nav pietiekami stratēģiski vadīta – nav uzstādīti precīzi tautsaimniecībai vajadzīgie mērķi un nav piešķirti nepieciešamie resursi šo mērķu sasniegšanai. Pasaules Banka regulāri norādīja uz nepietiekamo valsts finansējumu augstākajai izglītībai un zinātnei, bet Valsts kontrole 2017. gada revīzijā pat konstatēja, ka atbildīgā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) "veic dažādas aktivitātes, tomēr ilgstoši esošās problēmas, kas kavē augstākās izglītības attīstību, neatrisina".

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide