Laika ziņas
Šodien
Migla
Svētdiena, 26. janvāris
Agneta, Agnis, Ansis

Rīgas Stradiņa universitāte

RSU zinātnieki pētīs Latvijas iedzīvotāju priekšstatus par nāvi un pēcnāvi

Lai apzinātu Latvijas iedzīvotāju priekšstatus un izpratni par mirstīgumu un nāvi, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pētnieki līdz 2022. gadam īstenos vērienīgu pētījumu Memento mori: dzīves noslēgums, nāve un iztēlotā pēcnāve mūsdienu Latvijas iedzīvotāju dzīvespasaulē. Projekts guvis teju 300 000 eiro lielu finansējumu Latvijas Zinātnes padomes fundamentālo un lietišķo pētījumu projektu konkursā, informē RSU mediju attiecību vadītāja Ieva Nora Gediņa.

RSU izveidota Doktorantūras skola jaunajiem zinātniekiem

Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) tapusi Doktorantūras skola, kas iecerēta kā platforma topošajiem un esošajiem doktorantiem, doktora grāda pretendentiem, pētniekiem un docētājiem, aģentūrai LETA pavēstīja RSU mediju attiecību vadītāja Ieva Nora Gediņa.

RSU iegādājas kapitāldaļas Liepājas reģionālajā slimnīcā

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) iegādājusies SIA Liepājas reģionālā slimnīca kapitāldaļas, lai uzlabotu veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāti, veicinātu cilvēkresursu piesaisti Liepājai un stiprinātu ilgtermiņa sadarbību starp RSU un Liepājas pašvaldību, portālu Diena.lv informēja RSU mediju attiecību vadītāja Ieva Nora Gediņa.

RSU rektors: Izglītības lauva gatavojas lēcienam

Par pasaules tendencēm zinātnē un medicīnā un to nozīmi Latvijas attīstībā ar Rīgas Stradiņa universitātes rektoru, akadēmiķi un habilitēto medicīnas doktoru profesoru Aigaru Pētersonu sarunājas Guntars Gūte.

VIDEO: RSU jurista padoms, vai pircējam jāmaksā par salauztu vai sabojātu preci

Iepirkšanās ir neatņemama mūsu ikdienas sastāvdaļa, bet ko darīt, ja veikalā nejauši gadās kādu preci saplēst vai sabojāt, piemēram, aizķerot to ar mugursomu? Par pircēja un pārdevēja tiesībām un pienākumiem šādos gadījumos stāsta Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Juridiskās fakultātes docente Inga Kudeikina, kura uzsver, ka pret svešu mantu jāattiecas ar tikpat lielu atbildību un rūpību kā pret savējo, taču arī pārdevējam jānodrošina savu preču drošs izvietojums.

Stradiņa slimnīcā īstenota 11 stundas ilga sevišķi sarežģīta operācija

Janvārī Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) dažādu nozaru ķirurgu komanda janvārī veiksmīgi īstenojusi īpaši sarežģītu operāciju pacientam ar nieru audzēju, kurš kopā ar trombotiskām masām pa nieres vēnu un apakšējo dobo vēnu bija sasniedzis un ieaudzis sirds labajā priekškambarī, vēsta PSKUS.

Pētniece: Uzturvielu trūkums organismā var būt bīstams dzīvībai

Pēdējā laikā ļoti aktuāla problēma visā pasaulē ir aptaukošanās, kas rada nelabvēlīgas sekas veselībai, taču gluži pretēja problēma, par kuru nepamatoti aizmirst, ir malnutrīcija, ko izraisa nepietiekams vai nepareizi izvēlēts uzturs vai slimība. Tas rada nozīmīgas ķermeņa masas un audu izmaiņas, līdz ar to nelabvēlīgi ietekmējot veselību un slimnieka atveseļošanos. Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) asoc. prof. un dietoloģe Laila Meija stāsta par to, kādos gadījumos rodas malnutrīcija, un aicina īpašu uzmanību pievērst senioriem, slimajiem draugiem un radiniekiem.

Eiropas labāko paraugu augstskolu veido Rīgā

Par izglītības eksportu un reģionālo slimnīcu nodrošināšanu ar jaunajiem speciālistiem, augstskolu konkurenci un ambīcijām veidot policijas akadēmiju ar Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektoru profesoru Aigaru Pētersonu sarunājas Romāns Meļņiks.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide