Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Rosina Latvijā ieviest tiesnešu specializāciju spiegošanas lietu izskatīšanā

Valsts drošības dienests (VDD) rosina Latvijā ieviest tiesnešu specializāciju spiegošanas lietu izskatīšanā.

VDD aizvadītā gada darbības pārskatā raksta, ka pērn turpināja samazināties dienestā izmeklējamo krimināllietu skaits. Vienlaikus turpinājās tendence pieaugt izmeklēšanas apjomam kriminālprocesos to sarežģītības dēļ. Šajā ziņā izceļamas esot spiegošanas lietas, lietas par personu darbībām pret Latviju, kā arī lietas, kas saistītas ar starptautisko organizāciju noteikto sankciju pārkāpšanu.

Dienesta vērtējumā šo lietu kategorijās nepieciešama specializācija ne tikai izpildvaras, bet arī tiesu varas līmenī, lai nodrošinātu pēc iespējas kvalitatīvāku valsts un visas sabiedrības interešu aizsardzību.

VDD aģentūrai LETA skaidroja, ka VDD ieskatā dienesta kompetencē esošās krimināllietas to sarežģītības un nozīmības dēļ būtu jāizskata tiesnešiem, kuri ir specializējušies šādu lietu iztiesāšanā.

"VDD izmeklētie noziedzīgie nodarījumi ir saistīti ar apdraudējumu mūsu valsts drošībai, tāpēc vainīgo noskaidrošana un saukšana pie atbildības ir visas sabiedrības interesēs," norādīja dienestā.

VDD par šādu iniciatīvu ir informējis Tieslietu ministriju.

Jau ziņots, ka VDD pēdējos gados ierosināja vairākus kriminālprocesus par spiegošanu un nelikumīgas palīdzības sniegšanu ārvalstij.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Līgo svinēšu:

Kopā nobalsojuši: 665

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Plinti krūmos vēl nemet(4)

Sešpadsmit deputātu kopa, ko no KPV LV kandidātu sarakstiem ievēlēja 13. Saeimā, faktiski sašķēlusies trīs daļās. Aizvadīto mēnešu laikā pietiekami lielu publicitāti piedzīvojusi trīs deputātu aizi...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas