Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Rosina piemērot dīkstāves atbalstu mazajiem uzņēmumiem, kuri nekvalificējas apgrozāmo līdzekļu atbalsta programmai

Ekonomikas ministrija (EM) rosina piemērot dīkstāves atbalstu tiem mazajiem uzņēmumiem, kuri nekvalificējas apgrozāmo līdzekļu atbalsta programmai.

Pēc EM lūguma piektdien, 19.martā, gaidāmajā Covid-19 ierobežošanas stratēģiskās vadības grupas sanāksmē iekļauts jautājums par priekšlikumu nepieciešamajiem grozījumiem apgrozāmo līdzekļu granta programmā.

Ministrijā skaidroja, ka ieilgušās Covid-19 krīzes dēļ uzņēmumi aktīvi piesakās apgrozāmo līdzekļu grantam. Tomēr, analizējot atbalsta programmas īstenošanu, identificēta problēma, ka mazie uzņēmumi nespēj kvalificēties atbalsta programmā noteiktajam slieksnim, proti, iepriekšējo sešu mēnešu laikā pirms ārkārtējās situācijas izsludināšanas Valsts ieņēmumu dienests (VID) uzņēmumam vidēji mēnesī aprēķinājis vismaz 200 eiro administrēto nodokļu apmēru. Savukārt pārējos atbalsta programmas nosacījumus uzņēmums izpilda.

Pēc EM sniegtās informācijas, šogad 17.februārī kopā VID tika reģistrēti 9949 pieteikumi par kopējo atbalsta summu 91 559 486 eiro, bet 14.februārī kopā tika atteikti 870 pieteikumu par kopējo summu 2,12 miljoni eiro.

No visiem atteikumiem 78,8% gadījumu iemesls ir VID vidēji mēnesī aprēķināto administrēto nodokļu apmērs. No uzņēmumiem, kam tika atteikts atbalsts, 73,6% bija vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības, automobiļu un motociklu remonta uzņēmumu, 53,3% - izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumu uzņēmumu, 85,8% - mākslas, izklaides un atpūtas uzņēmumu. Vidēji mēnesī tiek sniegti 220 atteikumi.

Tāpēc EM rosina noteikt, ka gadījumā, ja uzņēmums nesasniedz atbalsta programmas noteikto vidēji mēnesī aprēķināto VID administrēto nodokļu apmēru vismaz 200 eiro iepriekšējo sešu mēnešu laikā pirms ārkārtējās situācijas izsludināšanas, tam vērtēs minēto apmēru par 2019.gada jebkuriem sešiem mēnešiem.

Ja uzņēmums izpildīs vidējo mēneša nodokļa aprēķina kvalifikācijas kritēriju par 2019.gadu, tam tiks sniegts apgrozāmo līdzekļu atbalsts. Turpretī, ja uzņēmums šīs prasības neizpildīs, apgrozāmo līdzekļu atbalstu uzņēmums nesaņems, bet par katru darbinieku tam būs pieejams dīkstāves atbalsts - 500 eiro mēnesī.

EM gan piebilda, ka šādas izmaiņas var radīt risku, ka atbalstu nesaņems jaundibināti uzņēmumi.

"Priekšlikuma mērķis ir sniegt atbalstu Covid-19 krīzes skartam uzņēmumiem apgrozāmo līdzekļu plūsmas krituma kompensēšanai, lai pārvarētu Covid-19 infekcijas otro izplatīšanās vilni, taču gadījumā, kad tas nespēj izpildīt vidējo mēneša nodokļa aprēķina kvalifikācijas kritēriju, tam ir iespējams segt izdevumus, kas saistīti ar darba algas nomaksu tā darbiniekiem," atzina EM.

Covid-19 izplatības ierobežošanai no 9.novembra līdz 6.aprīlim Latvijā ir izsludināta ārkārtējā situācija un noteikta virkne ierobežojumu.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas