Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

RSU izveidota Doktorantūras skola jaunajiem zinātniekiem

Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) tapusi Doktorantūras skola, kas iecerēta kā platforma topošajiem un esošajiem doktorantiem, doktora grāda pretendentiem, pētniekiem un docētājiem, aģentūrai LETA pavēstīja RSU mediju attiecību vadītāja Ieva Nora Gediņa.

Doktorantūras skolas mērķis būšot nodrošināt operatīvu informācijas apriti, kvalitatīvu doktorantūras pieredzi un profesionālo kompetenču attīstību starpdisciplinārā vidē.

Kā ziņots, šī gada sākumā valdībā tiks iesniegts informatīvais ziņojums par jauno doktorantūras modeli un pilnveidoto promocijas procesu, kurā Izglītības un zinātnes ministrija plāno noteikt to, ka doktora studijas jāorganizē centralizēti izveidotās struktūrvienībās jeb doktorantūras skolās.

Pēc ministrijas iepriekš paustā, jaunais doktorantūras modelis un pilnveidotais promocijas process paredzēs lielāku atbildību augstskolām par doktorantūras laikā veiktā pētnieciskā darba vadību, kvalitāti un noslēgumā izstrādāto promocijas darbu.

Gediņa norādīja, ka starp nozīmīgākajiem RSU Doktorantūras skolas darbības virzieniem uzskatāma palīdzība pētījumu plānošanā, dizainā, datu apstrādē, to interpretācijā un projektu sagatavošanā. Doktorantūras skola darbosies kā "vienas pieturas aģentūra", kurā doktoranti un citi pētnieki operatīvi un kompetenti varēs saņemt nepieciešamo informāciju un konsultācijas pētījumu kvalitatīvai izstādei.

RSU rektors profesors Aigars Pētersons norādīja, ka pētniecība ir universitātes attīstības prioritāte, tādēļ Doktorantūras skolas atklāšanu var uzskatīt par jauna izrāviena sākumu, kas nodrošinās papildus jaudu un iespējas jaunajiem zinātniekiem.

Savukārt RSU zinātņu prorektore Agrita Kiopa uzsvēra, ka skola sniegs doktorantiem zināšanas, kā arī bagātinās un atvieglos pētījuma izstrādi, jo tās ietvaros gan individuāliem pētniekiem, gan grupām notiks konsultācijas, dažādi kompetenču attīstības semināri, kā arī doktorantu un pētnieku tīklošanās pasākumi.

Gediņa pastāstīja, ka 23.janvārī RSU aizsāksies Doktorantūras skolas pasākums - bioinformātiķes Baibas Vilnes vadītais semināru cikls Overview: Multi-OMICS & Bioinformatics for Personalized Medicine. 13.februārī ar vieslekciju uzstāsies nefroloģe Kristīne Oleinika, kura doktora grādu ir ieguvusi Londonas Universitātes koledžā un viņa dalīsies pieredzē par doktora disertācijas rakstīšanu un publicēšanās stratēģiju.

Top komentāri

jautājums
j
Vai labāk nebūtu vērts atvērt obligātu Sistēmas Ielikšanas skolu jaunajām māsiņām, jo nav nekādas patikas pēc īsākas slimošanas zināt, ko jūt narkomāna sadurtie asinsvadi.
Pastariņa dienasgrāmata
P
Citās universitātēs doktorantūras skolas veidoja, ja nemaldos, pirms 10-12 gadiem. Ar ko šī tik slavena, ka par viņu pat LETA raksta?
Frau
F
tipa koncentrācijas nometne bez grama radošuma ar dogmu absurduma kalniem un pasniedzēju emocionālo infantilismu, kas robežojas ar psihiskām novirzēm
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas