Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Šadurskis: IZM nav pienākums nodrošināt atsevišķas lietvedības telpas VDK izpētes komisijai

Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) nav pienākums nodrošināt telpas Valsts drošības komitejas (VDK) zinātniskās izpētes komisijai, lai aizpildītu aptaujas lapas pieejai valsts noslēpumam, aģentūrai LETA pauda izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (Vienotība).

IZM novembra vidū saņēmusi komisijas vēstuli ar prasību nodrošināt atsevišķu lietvedības telpu, lai komisijas locekļi aizpildītu pieejai valsts noslēpumam paredzētu aptaujas lapu. Šadurskis skaidroja, ka normatīvie akti neparedz nepieciešamību pēc atsevišķas telpas anketas aizpildīšanai, kā arī tam nav nekādas objektīvas vajadzības.

"Kāda sevišķa telpa anketas aizpildīšanai netiek nodrošināta ne ministriem, ne valsts pārvaldes darbiniekiem, kuriem ir jāiegūst atļaujas," piebilda politiķis.

Viņš uzsvēra, ka šis "diemžēl ir vēl viens piemērs tam, ka komisija iesaistās sarakstē ar valsts iestādēm tai vietā, lai strādātu pie sava pamatuzdevuma - VDK dokumentu zinātniskās izpētes".

IZM ieskatā, komisijas locekļiem, kuri plāno veikt Satversmes aizsardzības birojā pieejamo VDK dokumentu izpēti, ir nekavējoties jāaizpilda pieejas valsts noslēpumam aptaujas anketa, kam nav nepieciešama kāda sevišķā telpa. Lai Drošības policija veiktu drošības pārbaudes procedūru, jāapliecina gatavība ievērot normatīvajā regulējumā noteiktās saistības attiecībā uz fizisko personu datiem un privāto dzīvi, kamēr Ministru kabinets nav noteicis datu publiskošanas apmēru un kārtību, un jāpabeidz VDK dokumentu zinātniskā izpēte atbilstoši darba plānam paredzētajam termiņam un piešķirtā finansējuma ietvaros.

Kā ziņots, Šadurskis atteicis atļauju VDK zinātniskās izpētes komisijai izmantot ministrijas slepenības režīma nodrošināšanas struktūrvienību, lai noformētu valsts noslēpuma dokumentus, skaidrojot, ka ministrijai šajā gadījumā nav tiesību lemt par citu institūciju amatiem, aģentūru LETA informēja Latvijas vēstures institūta sekretāre, komisijas administratīvā sekretāre Marta Starostina.

Ievērojot, ka komisijai nav un nevar būt savas slepenības režīma struktūrvienības un sevišķās lietvedības, komisija vērsās IZM, lūdzot dot iespēju izmantot tās slepenības režīma nodrošināšanas struktūrvienības telpu, lai aizpildītu aptaujas lapu sevišķās atļaujas pieejai valsts noslēpumam, kā arī, lai aplūkotu VDK dokumentus, kam nav valsts noslēpuma statusa, skaidroja Starostina.

 

Top komentāri

Neslāvs
N
Derētu rūpīgāk papētīt tos, kuri šodien pazemīgi kalpo krievu fašistiskajai diktatūrai un visādi veicina Latvijas koloniālā statusa faktisku saglabāšanu.
So
S
Vai Šadurskis pat nav no VDK? Skaidrs, ka vienkāršas anketas aizpildīšanai nevajag telpu, bet raksta beigās norādīts, ka pētnieki grib pētīt arī dokumentus. Vai tiešām IZM nav brīva telpa, ko piešķirt šādam uzdevumam? Atbildība pret iepriekšējām paaudzēm ir mūsu rokās un patiesības noskaidrošanai ir jāizrāda lielāka pretimnākšana.
Trollis JT
T
Pret klaunu komisiju nevienam nav pienākums .
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Jauna valdība Latvijā būs

Kopā nobalsojuši: 756

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas