Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Saeima nepiekrīt dīkstāves pabalstu izmaksāt arī pašnodarbinātajiem

Saeimas deputātu vairākums šodien nepiekrita opozīcijas rosinājumam ļaut dīkstāves pabalstus izmaksāt arī pašnodarbinātajiem.

Saeima šodien galīgajā lasījumā izskatīja grozījumus likumam "Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību". Minētā likuma grozījumiem kopumā tika saņemts 21 priekšlikums.

Opozīcijas politiķi uzsvēra, ka dīkstāves pabalstu sistēma ir nekvalitatīva, kā rezultātā daudzi iedzīvotāji krīzes laikā palikuši bez iztikas. Parlamentārieši tāpat kritizēja kolēģus Saeimā, ka tie pat necenšoties skaidrot savu pozīciju, kāpēc viņi atsakās atbalstīt opozīcijas priekšlikumus. Opozīcijas politiķi norādīja, ka koalīcijas deputāti kļuvuši par robotizētām balsošanas mašīnām, kuras izpilda koalīcijas padomes lemto.

Virkne opozīcijas deputātu piedāvāja likumā paredzēt, ka tiesības uz dīkstāves palīdzības pabalstu ir arī pašnodarbinātajai personai, kurai dīkstāves pabalsts ir atteikts saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem.

Šāds priekšlikums atbalstu koalīcijas politiķu vidū neguva, un tas tika noraidīts.

Neatbalstīts tika arī rosinājums pagarināt pieteikšanās termiņus dīkstāves pabalstu saņemšanai par visu ārkārtējās situācijas laiku.

Saeimai vēl jālemj par atbalstu likumam kopumā.

Top komentāri

Ass
A
Spožs piemērs ka siles pietuvinātie iznīcina konkurenci!Kad valdība atskaitīsies par 4 milj. pandēmijas naudas izlietošanas un vēl + 2,5 milj. Eiropas pandēmijas naudas izlietošanu?
>:-)
&
Kad pārrijušies treknie taukumūļi, ar apmānu, visus sadzina, «pašnodarbinātajos», tad viss bija labi, nolādētie KROPĻI, bļļ...!!!!!!!!!!!!!!!11
London
L
Cik skumji! UK visi saņem pabalstu, pat bez liekām runām un pierādījumiem, ka tik nodokļi maksāti. Tāpēc arī cilvēki šeit ar mierīgāku un pozitīvāku prātu skatās nākotnē!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas