Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 25. janvāris
Sigurds, Zigurds, Sigvards

Saeimā veidos Mediju politikas apakškomisiju

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija ceturtdien nolēma izveidot Mediju politikas apakškomisiju un aicināt Saeimas frakcijas līdz 27. novembrim deleģēt savu pārstāvi darbam apakškomisijā, vēsta Saeimas Preses dienests.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli darbu sagatavošanai vai sevišķu uzdevumu veikšanai komisija var ievēlēt no saviem locekļiem ne vairāk kā divas apakškomisijas. Apakškomisijas sastāvā var iekļaut arī deputātus, kas nav attiecīgās komisijas locekļi, ja viņi tam piekrīt.

Mediju politikas apakškomisijas izveide būtiski uzlabos Cilvēktiesību komisijas kapacitāti ar mediju darbību saistītu jautājumu izskatīšanā, kas vienmēr ir bijusi un būs nozīmīga komisijas dienaskārtības daļa. Apakškomisijas izveide, tajā demokrātiskā procesā deleģējot pa vienam pārstāvim no katras frakcijas, šajā Saeimas sasaukumā ir ļoti nepieciešama, pēc sēdes sacīja komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (KPV LV).

Tāpat komisijas deputāti sēdē sāka vērtēt Cilvēktiesību komisijas kompetences likumprojektus, kuru izskatīšana netika pabeigta 12. Saeimā, un tuvākajās komisijas sēdēs darbu pie šī jautājuma turpinās, informē A.Kaimiņš.

Kopumā 13.Saeima var lemt par 145 likumprojektu pārņemšanu, kuru izskatīšana nav pabeigta iepriekšējā Saeimas sasaukumā. 

Saeimas kārtības rullis paredz — ja iepriekšējā Saeima savu pilnvaru laikā nav pabeigusi likumprojekta izskatīšanu, bet tas izskatīts vienā vai divos lasījumos, nākamā Saeima savā pirmajā sesijā var lemt, vai likumprojekta izskatīšana ir turpināma. Iepriekšējās Saeimas likumprojektu izskatīšanu var rosināt Valsts prezidents, Ministru kabinets, Saeimas komisija vai ne mazāk kā pieci deputāti. Saeima atsevišķi lemj par katru likumprojektu un, ja nolemj turpināt tā izskatīšanu, nosaka atbildīgo komisiju un priekšlikumu iesniegšanas termiņu. Šādā kārtībā atbildīgajai komisijai nodots likumprojekts tiek uzskatīts par pieņemtu pirmajā lasījumā. 

Top komentāri

Jā,
J
un šī mēdiju apakšu komisija varēs mēdīties un fotografēt (kā saimes darbu četru gadu laikā kāds zināms idiots realizēja). Tādi, kas pie pilna prāta, zinātu pareizrakstību, un kā preses un mediju politiku realizēt bez iejaukšanās saeimas darbā.
zvirbulēns
z
Absolūti lieka komisija, par apakškomisiju nerunājot!
Sākas jauni laiki.
S
Lai veicas jaunajiem, tauta ir ar jums, mēs negribam būt komunistu un uzpirkto mēdiju vergi. Šis sasaukums būs grūts, bet nākošajā jau valdīs jaunie, ne tādi kā viltvārži - PAR !!!!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas