Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Sagaidāms, ka martā daļēji aizsals Baltijas jūra

Ledus daudzums Baltijas jūrā patlaban ir mazāks par normu, bet martā ledus klātā platība var kļūt lielāka par ilggadējo vidējo rādītāju, prognozē sinoptiķi.

Saskaņā ar Igaunijas, Somijas un Zviedrijas meteoroloģijas dienestu apkopoto informāciju Rīgas līcis šonedēļ joprojām ir brīvs no ledus, vienīgi vietām Igaunijas piekrastē jūru sedz ledus, Pērnavas līcī tā biezums sasniedz 10-20 centimetru.

Arī Somu līcī ledus ir galvenokārt tikai piekrastē, pie Somijas un pie Sanktpēterburgas ledus biezums ir no pieciem līdz 25 centimetriem.

Savukārt Botnijas līča ziemeļu daļu klāj 10-40 centimetru biezs ledus, vietām piekrastē ledus biezums jau pārsniedz pusmetru.

Februāra nogalē un martā prognozētais aukstums, visticamāk, izraisīs straujāko Baltijas jūras aizsalšanu pēdējo gadu laikā.

Aukstuma viļņos ziemas beigās jūra aizsalst visstraujāk, jo ūdens temperatūra tad ir zemāka nekā ziemas sākumā.

Pēdējā reize, ka Rīgas līča lielāko daļu klāja ledus, bija 2013. gadā.

Pār jūras neaizsalušo daļu plūstot aukstam gaisam, veidosies sniega mākoņu grēdas, kas arī vietām sauszemē izraisīs stipru snigšanu.

Kā ziņots, izmaiņas gaisa plūsmās stratosfērā virs Arktikas liecina par februāra beigās un martā iespējamu lielu aukstumu Eiropā. Dažas prognozes vēsta, ka jau 20.februārī Eiropā sāksies šīs ziemas aukstākais periods, bet atbilstoši citām prognozēm lielākais sals ieradīsies vēlāk.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Jauno koalīciju veidos:

Kopā nobalsojuši: 547

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Cer par spīkeru tomēr vienoties(33)

Ja līdz 13. Saeimas pirmajai sēdei 6. novembrī, kad Saeimas darba uzsākšanai ir nepieciešams ievēlēt tās prezidiju, nebūs panākta vienošanās par nākamo valdības koalīciju, parlamentā var iestāties hao...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas