Laika ziņas
Šodien
Migla

Serebreņņikovam katru darbadienu jāierodas Maskavas tiesā

Režisoram Kirilam Serebreņņikovam, kurš aprīlī tika atbrīvots no pusotra gada ilga mājas aresta, tagad dots rīkojumus katru darba dienu ierasties Maskavas tiesā, piektdien ziņo Krievijas mediji.

Serebreņņikovam un citiem apsūdzētajiem lietā par Maskavas Gogoļa centra teātra projektam piešķiro valsts līdzekļu piesavināšanos jāierodas Maskavas tiesā uz viņu lietas izskatīšanu katru darba dienu no plkst.10 līdz plkst.18, proti astoņas stundas, paziņojis tiesnesis.

Daudzkārt godalgotais režisors Serebreņņikovs, kurš iestudējis teātra izrādes arī Latvijā, tika aizturēts 2017.gada augustā un apsūdzēts, ka piesavinājies 133 miljonus rubļu (1,8 miljonus eiro pēc pašreizējā kursa), kas no valsts līdzekļiem piešķirti vienam no Maskavas Gogoļa centra teātra projektiem. Serebreņņikovs ir šī teātra mākslinieciskais vadītājs.

Serebreņņikovs viņam izvirzītās apsūdzības noraidījis, bet Krievijas situācijas pazinēji uzskata, ka apsūdzības ir politiski motivētas, jo Serebreņņikovs atklāti kritizējis prezidenta Vladimira Putina režīma politiku, arī 2014.gadā īstenoto Ukrainai piederošās Krimas pussalas aneksiju. Režisors kritizējis arī pareizticīgo baznīcu.

Šā gada aprīlī Serebreņņikovs negaidīti tika atbrīvots no mājas aresta. Nedēļu pirms atbrīvošanas režisoram tika piešķirta  Krievijas Kinematogrāfijas mākslas akadēmijas nacionālā prēmija Nika par filmu Ļeto (Vasara), kas vēsta par rokmūziķi Viktoru Coju.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kārtējās amatpersonu maiņas Rīgā(8)

Vienā no nozīmīgākajiem pašvaldības uzņēmumiem – Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) – notikušas kārtējās izmaiņas valdē. Pagājušās nedēļas pēdējās darbadienas vēlā pēcpusdienā plašākai sabiedrīb...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas