Laika ziņas
Šodien
Migla

Slimnīcā Ainaži plāno būtiski samazināt gultasvietu skaitu

Bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā Ainaži plānots samazināt gultasvietu skaitu, kas nozīmē, ka esošo 80 vietā tiks saglabātas 50, aģentūrai LETA sacīja Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra valdes priekšsēdētājs Jānis Buģins, kurš iecelts par slimnīcas Ainaži pagaidu vadītāju.

Viņš norādīja, ka daļai pacientu slimnīcā nebūtu jāatrodas - viņi tur ārstēties nosūtīti no bērnunamiem uzvedības problēmu dēļ, kaut arī ārstēšanās nav nepieciešama. "Tagad mēs kopā ar dakteriem un māsām lemjam, kā un kur varam pacientus nosūtīt tālāk, lai sakārtotu slimnīcu," sacīja Buģins.

Pēc viņa paustā, jau tagad pacientu skaits samazinājies par desmit, kā rezultātā patlaban slimnīcā ārstējas 65 pacienti.

Veselības ministrijas un Buģina nostāja ir, ka slimnīcas darbs jāturpina, bet, lai nodrošinātu kvalitatīvāku slimnīcas darbu, jāsamazina pacientu skaits. To izdarot, slimnīcā varētu uzlaboties gan pacientu, gan darbinieku apstākļi. Turklāt darbinieku skaitu ir iecerēts palielināt, norādīja Buģins.

Viņš gan atzina, ka joprojām ir problēmas ar speciālistu nodrošināšanu slimnīcā, galvenokārt, tās atrašanās vietas dēļ, tomēr patlaban notiekot pārrunas ar ārstiem, lai šo situāciju mēģinātu atrisināt.

Kā ziņots, Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvalde sāks resorisko pārbaudi par tiesībsarga un Veselības inspekcijas konstatētajiem pārkāpumiem bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā Ainaži.

Pārkāpumi saistīti arī ar ārstniecības personāla, iespējams, neatbilstošu rīcību saistībā ar pacientu fiksāciju. VI direktore Indra Dreika iepriekš preses konferencē skaidroja, ka šie pārkāpumi varētu būt saistīti ar ārstu un medicīnas personāla trūkumu. Tikmēr tiesībsargs Juris Jansons teica, ka bērni bija piesieti un fiksēti pat vairākas dienas un nedēļas. Pārbaudes gaitā bērni liecināja par piedzīvoto personālo fizisko un emocionālo vardarbību. Jansons pauda, ka bērni stāstījuši, ka par nepaklausību tiek sodīti ar potēm un piesiešanu pie gultas. Tiesībsargs uzskaitīja arī virkni citu konstatētu pārkāpumu.

Saistībā ar notikušo uz izmeklēšanas laiku atstādināta iestādes vadītāja Ilona Balode. No vairākiem slimnīcas darbiniekiem izskanējis citādāks skatījums par notikušo, norādot, ka personāls rīkojies atbilstoši objektīvai nepieciešamībai.

Tāpat vēstīts, par VI secināto, ka psihoneiroloģiskajās slimnīcās atrodas arī tādi bērni, kuriem tur uzturēties nevajadzētu. Kā iepriekš vēstīja portāls lsm.lv, mediķi esot atzinuši, ka bāriņtiesas, arī ģimenes un audžuvecāki, netiekot galā ar bērniem, kā vieglāko risinājumu uzskata psihoneiroloģiskās slimnīcas stacionāru.

Top komentāri

Vidis
V
Ka vietu skaitu samazinās, to jau ir izsprieduši. Vēl tikai ļoti sīka nesaprašana - ko darīt ar tiem 30. Slimnīca tiks sakārtota, bet bērnu likteņi?
Po
P
Šitais Buģins, ja palasa internetā, pirms pāris gadiem Skaitījās valsts galvenais psihiatrijas speciālists. Jāpieņem, ka bija aplaidis savu profesionālo aci apkārt un saredzēja sistēmas trūkumus. Tagad galvenais valsts psihiatrs ir tāds jaunāks džeks Tērauds. Vai tādiem galveniem un tuvu stāvošiem ir kaut kā jābīda nozare? Vai arī tas tāds goda nosaukums, kā, piemēram, Goda kolhoznieks? Kam īsti jāpārzina visi psihiatriskās ārstēšanas attīstības knifi? Vai kāds var atbildēt?
Acīmredzami
A
dažiem ir mērķis likvidēt gan šo gan citas tāda profila ārstniecības iestādes...
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai jūsu spēkrats ir cietis bedraino Rīgas ielu dēļ?

Kopā nobalsojuši: 4

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas