Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Iecerēts, ka Covid-19 izplatības dēļ noteiktā ārkārtējā situācija noslēgsies 9.jūnijā

Sods par Covid-19 dēļ noteikto ierobežojumu pārkāpšanu būs spēkā arī pēc ārkārtējās situācijas beigām

Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz, ka administratīvā atbildība par Covid-19 dēļ noteikto ierobežojumu pārkāpšanu būs spēkā arī pēc ārkārtējās situācijas beigām.

Kā iepriekš skaidroja Iekšlietu ministrijā, administratīvā atbildība par Covid-19 dēļ noteikto ierobežojumu neievērošanu saglabāsies tādā pašā apmērā kā līdz šim arī pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas.

Administratīvā atbildība būs noteikta par Covid-19 likumā un uz tā pamata izdotajos Ministru kabineta noteikumos noteikto izolācijas vai karantīnas neievērošanu vai pulcēšanās skaita ierobežojuma neievērošanu.

Par minētā administratīvā pārkāpuma izdarīšanu paredzēts naudas sods fiziskajām personām no 10 līdz 2000 eiro, juridiskajām personām - no 140 līdz 5000 eiro. Kā kompetentās iestādes šādu pārkāpumu izskatīšanā noteiktas Veselības inspekcija, Valsts policija un pašvaldības policija.

Stājoties spēkā Administratīvās atbildības likumam 2020.gada 1.jūlijā, atbildību par ierobežojumu pārkāpumiem noteiks Covid-19 likuma norma, kas ir analoģiska šodien pieņemtajiem grozījumiem.

Tāda paša apjoma administratīvā atbildība citā likumā noteikta pa ārkārtējās situācijas un izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu. 

Par informācijas nesniegšanu saistībā ar infekcijas slimības izplatību izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā par to, ka persona ir inficējusies ar attiecīgo infekcijas slimību, ir bijusi kontaktā ar inficētu personu vai ir bijusi infekcijas slimības perēklī, ja no personas šāda informācija tiek pieprasīta,piemēros naudas sodu no 10 līdz 2000 eiro.

Paredzēts, ka šie citā likumā likumā noteiktie sodi par informācijas nesniegšanu un atbildību ārkārtējās situācijas laikā stāsies spēkā 1.jūlijā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Pirmdien gaidāmi mainīgi laikapstākļi

Naktī uz pirmdienu debesis virs Latvijas aizvien būs mākoņainas, bet pirmdien Latvijas rietumos un austrumos laika apstākļi būs stipri atšķirīgi - kamēr Latgalē pie debesīm būs mākoņi un brīžiem līs l...

Arī nākamā nedēļa būs lietaina un vēsa

Arī nākamajā nedēļā laika apstākļus Latvijā noteiks ciklonu darbība, tādēļ gaidāms lietains un ne visai silts laiks, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) sinoptiķi.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas