Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +17 °C
Skaidrs
Otrdiena, 7. aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda

Šogad Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki izmaksās 6,35 miljonus eiro

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Ass
A
Nav ko sūroties ,drīz latvija nebūs skolu un lidz ar to bērnu ar (katra gadījuma tuvāka nākotne iespējams bērnus vedis no kaiminiem un liks mutes virināt!).Par bernu nežēlīgu izmantošanu raudāt var komentos ,bet cik no jums ir reali sūdzējusies bernu aizsardzības institūcijas ?Varbut latviešiem asinis spīdzināt bērnus ,bet lai tik dziesma skan un dejot var!
nu
n
protams,bērniņi ir jālutina,tad izaug labākie bandīti.
 • 2
 • 1
Margarēta
M
Principā VBTI pārstāvjiem vajadzēja būt orgkomitejā ar veto tiesībām. Jo ir naivi domāt, ka par bērnu tiesību ievērošanu rūpēsies kolektīvu vadītāji (starp kuriem, sevišķi deju kolektīvu vidū daudzi ir sadisti, pardon mai frenč), virsvadītāji, kas savā starpā sacenšas, kurš sarežģītāk, vairāk, ilgāk (no "vairāk" ir atkarīgas arī viņu autoratlīdzības) vai organizatori, kuriem galvenais izbīdīt visu programmu, vai tur + 40 grādi vai tornado, padomā tik, sīkie kaut kādi protestēs, nuka, cuj, uz skatuves un ļikā-ļekā smukās rindiņās un aplīšos. Bet nu.... no otras puses, Rietumu fabrikām būs labi iedresēts, paklausīgs, izturīgs, visu pacietošs un pretī nerunājošs lētais darbaspēks.
 • 2
 • 1
Ursula
U
Karteja, nabadzigakas ES valsts, izradisanas un vadibas kompleksu apmierinasana. Ir nenormali, ka dziesmu svetki ir kluvusi par nabadzigakas ES tautas, latviesu tautas izverdzinasanu, lai Latvijas debilie, idiotiskie, nespejigie politiki, prezidenti, ieredneli, deputati, ministri varetu izradities un ataisnot savu niecigo eksistenci. Latvijas tauta, kura, 30% no kopeja iedzivotaju skaita dzivo totala nabadziba nevar atlauties notralinat 6 milijonus viena nedela.
Ja padomā
J
kam tā bezjēdzīgā tērēšanās vajadzīga.Tie ,,bērnu svētki" varētu vispār nenotikt.Pieaugušo dziesmu svētki,tas ir pavisam kas cits,atbalstāms un skaists notikums.
 • 1
 • 2
nu
n
uz to var skatīties arī no otras puses: šie svētki izmaksā vairāk nekā 3 eiro uz katru Latvijas iedzīvotāju, sākot ar tikko dzimušu zīdaini un beidzot ar cietumnieku, lai gan tie interesē labi ja 20% populācijas. Tā kā reālais iedzīvotāju skaits Latvijā ir mazāks par oficiālo, droši varam teikt, ka izmaksas ir 5 eiro no katra cilvēka. Vai tas ir saimniecisks līdzekļu izlietojums, nu, tas lai paliek uz radošās inteliģences un Kultūras ministrijas sirdsapziņas.
 • 7
 • 1
Skaudība & nenovīdība.
S
Sadalīt un izdalīt? Kas tev tiktu no ~ 4€ ? Trīs litrus lētākā "alus",nolakt pa pus dienu ?
 • 8
 • 6
Margarēta
M
Bet nu, ko var gribēt, no organizatoriem un virsvadītājiem, kas bērnus patiesībā nicina. Daugavas stadiona apkaimē visi ir spiesti klausīties virsvadītāju "laipnības" mēģinājumu laikā. Un neviens neiejaucas, neviens nepasaka ērgļiem un ērglienēm STOP, ir uzausis 21. gadsimts un pret bērniem ir jāizturas ar cieņu. Es brīnos, ka ir vēl bērni, kas tādiem daņiļēvičiem&co pakļaujas un ka ir tik daudz vecāku, kas nemīl savus bērnus un viņus tam pakļauj.
Margarēta
M
te jāpiebilst, ka vissliktākajā situācijā ir bērni no Rīgas mikrorajoniem un Pierīgas. Ja lauku bērniem ir autobusi pie estrādes, kas viņus nogādā naktsmītnē pēc mēģinājuma vai koncerta, tad Zolitūde, Bolderājas, Mārupes un Ādažu bērni kuļas mājās, kā var: jāiet kājām viss garais gabals no Mežaparka estrādes un vēl, kur nu vecākiem, kas atbraukuši bērnam pakaļ, izdevies nolikt mašīnu. Pagājušajos svētkos šā iemesla dēļ Pierīgas bērni gulēja 3 vai 4 stundas, jo "gudrie" organizatori nebija parēķinājuši, ka pēc vakara mēģinājuma tam bērnam vēl līdz gultai jātiek un tas var prasīt pat 2 stundas, ka tad vismaz nākamajā dienā nevajag neko likt priekšpusdienā. Bet, nē, ambīcijas bija svarīgākas par bērniem. Rezultāts bija likumsakarīgs. Bija arī ļoti auksts, bet daudziem kolektīviem koncerttērpi bija ļoti plāni, vilkt virsdrēbes neļāva (neglīti izskatīšoties). protams, pie veselības problēmām un ģībšanas skābekļa trūkuma dēļ (tā saucamā Mekas efekta), protams, vainīgi bija bērni...
?
?
kam vairs tie jampadrači vajadzīgi vai interesē,tauta domā kā savilkt galus kopā,kā nomaksāt laikā rēķinus.
 • 3
 • 0
Margarēta
M
Jāpiebilst, ka tai ģenerālmēģinājumā, kur ģība bērni, dažiem Pierīgas bērniem diena bija sākusies 5 no rīta, jo organizatoreļi bija pavēlējuši būt Mežaparkā uz mēģinājumu, kas sākās 9, jau 7:30. Skaidrs, ka piecos cēlušies, lai tiktu no Pierīgas uz Mežaparku un būtu tur jau 7.30, pēc tam torčījuši 2 stundas rindās pie skatuves uznākšanai uz mēģinājumu, kas sākās 19.00, ap 20.00 tie bērni bija uz faktiski ekstrēma izsīkuma robežas. Atkal: province pa dienas vidu brauca uz savām skolām, kur bērni varēja pagulēt, Rīga un Pierīga bomžojās aukstumā kaut kur pa Mežaparku. Bet, nē, organizatori nebija vainīgi, kur nu, bērni tizli padevušies, nespēj piecos cēlušies, visu dienu nonīkuši, 2 stundas stāvējuši kājās, pirms vispār uz skatuves uzgāja, nenoģībt, tizleņi kaut kādi, tas no tā, ka dzer kolu.... Neviens jau sodīts par to netika, puse no tām zosīm atkal orgkomitejā.
 • 5
 • 2
Maksims Ter-Oganesovs
6,35 miljonus eiro, tiešām?? Tik dārgs pasākums.
Margarēta
M
Es domāju, ir pienācis laiks nopietni pārdomāt šī pasākuma jēgu un formātu. Komponistu un horeogrāfu ambīcijas ir novedušas pie perversi gara un ārkārtīgi dārga pasākuma, kura dziļākā jēga sen jau kaut kur ir pazudusi un kur bērns, kā jau Latvijas izglītības sistēmā ierasts, ir kaut kur pēdējā vietā.
Margarēta
M
Jā, es esmu pret nedēļām gariem pasākumiem ar milzīgām izmaksām. Un tas viss ir tādēļ, ka perfekcionisma alkstošie virsvadītāji grib n-tos mēģinājumus un koncerti ir nežēlīgi gari. Normāli būtu 3 dienu garš pasākums: koriem viens mēģinājums, viens koncerts, gājiens, maksimālais ilgums 2 stundas (jo tāpat tiem nabaga bērniem pie estrādes ir jābūt jau 2 stundas iepriekš, viņi vienkārši stājas pa grupām iešanai uz skatuves un nīkst, nīkst, nīkst..... , nevis, ja Prauliņam ir 2 dziesmas, tad Ešenvaldam vajag 3, obligāti uz milzu bekvokāla fona jāspiedz arī Kauperam utt. Tas pats ar dejām: viens mēģinājums, viens koncerts. Un taisiet savas horeogrāfijas un rakstus tā, lai viena mēģinājuma laikā to visu var sakoordinēt. Tas, kas tiek gatavots pašlaik, tas vairs nav cilvēcīgi, tas nav maziem bērniem piemērots pasākums. Nav 7, 8 gadus veciem provinces kolektīvu bērniem nedēļu jāguļ kaut kādās skolās uz grīdas prom no mājām un vecākiem.
 • 6
 • 2
>Margarēta
&
Tu ko-esi pret ''nacionālo'' kultūras ziedu no LPSR? Tad esi pre mums.
 • 5
 • 8

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas