Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki

12 000 dejotāju piedalās tautas deju lielkoncerta fināla videoklipā Svinēt Sauli

XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju lielkoncerta Saule vija zelta rotu radošā darba grupa uzsākusi darbu pie vienota lielkoncerta fināla videoklipa Svinēt Sauli izveides, kurā savu dalību ir pieteikuši 629 kolektīvi ar aptuveni 12 000 dalībnieku, iknformēja XII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

Droši un bez pompozitātes

Šogad skolēnu dziesmu svētki tradicionālajā formātā nenotiks. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) tā vietā piedāvā divus scenārijus ar devīzi ''Svētki ir tur, kur esam mēs! Svētki ir tādi, kādi esam mēs!''. Variants A – ierastais svētku veidols – netiks īstenots, bet tiek pieļauts variants B, kas paredz, ka pasākumi tiek rīkoti gan Rīgā, gan reģionos, un C – viss notiek reģionos un pašvaldībās (estrādēs, sporta laukumos, skolu pagalmos). Ir iespējama abu šo variantu kombinācija.

Šuplinska: Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos akcents tiks likts uz dziesmu un deju saturisko izpratni

XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos šoreiz akcents tiks likts uz dziesmu un deju saturisko izpratni, jo šodienas apstākļos tie nevarēs notiks tradicionālā formātā, bet tiks ielikti tādā formā, kas būs epidemioloģiski droši, šorīt intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

SPKC pārstāvis: Dziesmu svētku pasākumi varētu notikt pie 20 saslimušajiem uz 100 000 iedzīvotāju

XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku mazāki pasākumi atbilstoši valdības iepriekš noteiktajiem kritērijiem varētu notikt pie divu nedēļu kumulatīvā rādītāja 20 saslimušie uz 100 000 iedzīvotāji, šādu nostāju intervijā Latvijas Televīzijas pauda Slimību profilakses un kontroles centra direktora vietnieks sabiedrības veselības un profilakses jautājumos Dzintars Mozgis.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide