Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki

Dziesmas Tavs karogs videoklipa veidošanā iesaistījušies vairāk nekā 1100 cilvēku no visas Latvijas

Lai gan XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir pārcelti uz nākamo gadu, visa Latvija tos digitāli ieskandināja dziesmas Tavs karogs videoklipa pirmizrādē 4. maijā. Dziesmu Tavs karogs ir radījuši Renārs Kaupers un Jānis Aišpurs. Tai ir tapis īpašs videoklips, kuru filmēja režisors Dzintars Dreibergs, savukārt tā veidošanā piedalījušies vairāk nekā 1100 cilvēku no visas Latvijas.

Skolēnu dziesmu un deju svētkus pārcels uz 2021.gadu

XII Latvija skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīcības komiteja un Dziesmu svētku padome otrdien nolēma vasarā gaidāmos skolēnu dziesmu un deju svētkus pārcelt uz 2021.gadu, preses brīfingā informēja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Sākas XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku skates

13. februārī ar Latvijas izglītības iestāžu vokāli instrumentālo ansambļu, instrumentālo kolektīvu un popgrupu festivālu-konkursu No baroka līdz rokam Talsos aizsāksies intensīvākais laiks ceļā uz XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem - skates, kurās tradicionāli tiek pārbaudīta repertuāra apguve un noskaidroti svētku dalībnieki, informēja Skolēnu dziesmu un deju svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

Skolu koru diriģenti meistarklasēs apgūs Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku repertuāru

Tuvojoties XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, Rīgas Doma kora skola (RDKS) sadarbībā Valsts izglītības satura centru pulcē Latvijas skolu koru diriģentus, lai kopīgi gatavotos svētkiem un virsdiriģentu vadībā apgūtu koru koncerta Dziesmubērns repertuāru. Meistarklases notiks ceturtdien, 23. janvārī, E. Dārziņa mūzikas vidusskolas Lielajā zālē, un tajās pulcēsies ap 120 skolu koru diriģentu un mūzikas pedagogu, informēja Rīgas Doma kora skolas pārstāvji.

Šogad Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki izmaksās 6,35 miljonus eiro

Ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkotāji šogad sola vairākus uzlabojumus, tostarp risināt sasāpējušo problēmu ar bērnu un jauniešu pārslodzi. Valsts izglītības satura centra (VISC) pārstāve Agra Bērziņa žurnālistiem pastāstīja, ka šogad dalībnieki Rīgā uzturēsies par vienu dienu ilgāk, lai mēģinājumu un koncertu process būtu līdzsvarots un būtu pietiekami daudz laika atpūtai. Tāpat šogad tiks pievērsta pastiprināta uzmanība tam, lai visi dalībnieki saņemtu sabalansētu uzturu.

XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos piedalīsies vairāk nekā 35 000 dalībnieku

No 6. līdz 12. jūlijam Rīgā notiks XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Plānots, ka tajos piedalīsies vairāk nekā 35 000 dalībnieku no Latvijas un ārvalstīm. Svētku laikā notiks 60 pasākumi, to vidū 40 bezmaksas un 20 ar ieejas biļetēm, pārstāvot visas kultūrizglītības nozares – kora mūziku, tautas un mūsdienu deju, pūtēju, simfonisko orķestru, kokļu, folkloras, skolu teātrus, vizuālo un vizuāli plastisko mākslu, informēja XII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

Ir jādod iespēja! Ļaudis grib ne tikai rakt zemi

Kā dalība korī, deju kolektīvā, amatierkolektīvā, folkloras kopā, rokdarbu vai līnijdeju pulciņā attīsta paša dalībnieka prasmes un personību, un vai tā spēj būtiski ietekmēt sabiedrības kvalitāti? Vai radošā darbošanās palīdz cilvēkiem kļūt labākiem? Varbūt pat glābj viņus, pasargājot no truluma un maldu ceļiem sociāli nelabvēlīgā vidē, iedrošinot un parādot, ka ir arī cita – radoši un sociāli piepildīta dzīve? Un vai galvenais vērtību mērs ir sacensība tiecībā uz izcilību un iekļaušanās Dziesmu un Deju svētkos, kas ir vistiešākajā veidā atkarīga no izvērtējuma skatē?

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide