Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +14 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 26. jūlijs
Ance, Anna, Annija

Šogad VMD reģistrējis 222 meža ugunsgrēkus

Valsts meža dienests (VMD) šogad reģistrējis 222 meža ugunsgrēkus kopumā 227,4 hektāru platībā, informēja VMD pārstāvji.

No izdegušajām meža platībām 85,9 hektāri bija jaunaudzes.

Iestājoties karstākam un sausākam periodam, ugunsbīstamība Latvijas mežos palielinās.

Dienestā skaidro, ka galvenais iemesls meža ugunsgrēkiem ir cilvēku apzināta vai neapzināta rīcība, bezatbildība vai neuzmanīga rīcība ar uguni. Līdz galam nenodzēsti ugunskuri ir visbiežākais meža aizdegšanās iemesls. 

VMD Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis informē, ka, piemēram, maijā Talsu novada Ģibuļu pagastā lauka vidū tika dedzinātas ciršanas atliekas un bez uzraudzības atstāti apmēram desmit ugunskuri. Uguns pa rugājiem iegāja mežā, kā rezultātā izdega mežs 1,27 hektāru platībā. 

Savukārt jūnijā mežā netālu no Mērsraga atpūtnieki jūrmalas kāpā sakūra ugunskuru un atstāja to bez uzraudzības, kā rezultātā izdega mežs 0,44 hektāru platībā.

Ja mežs aizdegas ugunskura kurināšanas rezultātā, to uz reiz jāmēģina nodzēst, sitot liesmas ar zariem vai segu, norāda VMD. Ja uguni nodzēst nav iespējams, nekavējoties jābrīdina citi un jāatstāj ugunsgrēka vieta. Perpendikulāri uguns izplatīšanās virzienam jādodas uz ceļu, meža stigu, lauku vai ūdenskrātuves krastu. Ja aiziet no uguns nav iespējams, un tuvumā ir ūdens, tad jāiegremdējas tajā vai jāapsedzas ar samitrinātām drēbēm. Atrodoties meža laukumiņā, jānoliecas pēc iespējas tuvāk zemei, kur gaiss ir mazāk sadūmots. Nokļūstot drošā vietā, jāpaziņo par meža ugunsgrēku, zvanot uz 112.

Jau ziņots, ka 26.aprīlī Latvijā sākās ugunsnedrošais periods, kad visiem iedzīvotājiem mežā ir jāievēro īpašas ugunsdrošības prasības. Tostarp, uzturoties mežos un purvos, ir aizliegts nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus, kā arī kurināt ugunskurus, izņemot īpaši ierīkotas vietas, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas.

Tāpat aizliegts atstāt ugunskurus bez uzraudzības, dedzināt atkritumus, braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem, kā arī darīt jebko citu, kas var izraisīt ugunsgrēku.

Pērn ugunsnedrošais periods Latvijā ilga no 24.aprīļa līdz 7.septembrim.

VMD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas atbild par meža politikas realizāciju visā Latvijas teritorijā, uzrauga normatīvo aktu ievērošanu un realizē atbalsta programmas ilgtspējīgas mežsaimniecības nodrošināšanai.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Sākas konkurss Dienas sēne 2021(2)

Fotokonkurss Dienas sēne šogad notiek jau vienpadsmito reizi. Vienpadsmit gadu ne tuvu nav tik ilgs laiks kā Latvijas Nacionālā Dabas muzeja sēņu izstādēm, kuras tiek rīkotas jau kopš pagājušā ga...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas