Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Spirta ražošana Latvijā pērn samazinājusies par 46,3%

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
VVZ
V
Spirts ir ne tikai alkoholisko dzērienu izejviela, bet nozīmīga viela farmaceitiskajā un ķīmiskajā rūpniecībā. Ir medicīniskais spirts un ir pārtikas spirts. Pirmo izmanto farmācijā, un Latvijā ražotais bija atbilstošs. Taču tad VID sāka čakarēt vietējos ražotājus, un viņi no piegādātāju sarakstiem tika izslēgti neprognozējamības dēļ. Tā vietā spirtu sāka ievest no Slovākijas. Varam pateikt lielu paldies VID mūdžiem, kas palīdzēja likvidēt vietējos spirta ražotājus. Valsts ir tik trula, ka pati likvidē savu ekonomiku.
VVZ
V
Apskatām publiski pieejamo "B" kategorijas piesārņojošās darbības atļauju AS "Rīgas Farmaceitiskā fabrika"- tur varam lasīt, ka gadā farmaceitisko preparātu izgatavošanai tiek izlietotas 97,5 tonnas etilspirta, un tas ir tikai viens no daudzajiem uzņēmumiem, kas izmanto etilspirtu. VID ar savu vietējā spirta ražošanas iznīdēšanu ir veikusi tiešu kaitniecību.
  • 5
  • 0
Samazinājies????
S
Kurš? Oficiālais vai pagrīdes.
00
0
Tāpēc ir jāceļ nodoklis....
Pareizaissecinājums
P
Jo tīrāka inde, jo efektīvāk tas jūs saindē! Rektificētajam, ķīmiski tīrajam etanolam šīs īpašības piemīt pilnā mērā. Destilētais etanols (viskijs, brendijs, "dzimtenīte", kurš ir pilns ar visādām fūzeļ-eļļām, ir mazāk atkarību izraisošs un mazāk bīstams.
  • 3
  • 4
Papildinājums
P
Ethanol, or ethyl alcohol, is the only type of alcohol that you can drink without seriously harming yourself, and then only if it hasn't been denatured or doesn't contain toxic impurities. Ethanol is sometimes called grain alcohol because it is the main type of alcohol produced by grain fermentation.
Gandža Bezgala
G
Gandžu var nopirky jeb kurā iznīcinātā bijušās Latvijas pagstā
  • 4
  • 1
Tulkojums
T
Etanols jeb etilspirts ir vienīgais alkohola veids, ko var dzert, nopietni nekaitējot sev, un tikai tad, ja tas nav denaturēts vai nesatur toksiskus piemaisījumus. Etanolu dažreiz sauc par graudu spirtu, jo tas ir galvenais spirta veids, ko ražo graudu fermentācijas procesā.
  • 7
  • 0

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Atdzīvina mūžīgo likumu(2)

Vietējo pašvaldību referendumu likumprojektam ir ļoti sena vēsture. Tas iesniegts Saeimā jau 2013. gadā, nodots no viena sasaukuma uz nākamo, taču pieņemts joprojām nav. Realitātē ideja tiek muļļāta ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas