Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Studenti dosies protesta gājienā

31. oktobrī, kad Saeima skatīt valsts budžeta likumprojektu pakotni pirmajā lasījumā, notiks studentu gājiens, lai atgādinātu, ka augstākā izglītība ilgstoši ir nepietiekoši finansēta no valsts puses un tā turpināt vairs nedrīkst - turpmākajos gados nepieciešams veikt mērķtiecīgus finanšu ieguldījumus augstākajā izglītībā, vienlaicīgi risinot gan kvalitātes, gan pieejamības jautājumus, portālu Diena.lv informē LSA.

 LSA aicina piebiedroties arī augstākās izglītības un zinātnes nozarē strādājošos, kā arī tos, kuri atbalsta LSA nostāju, ka augstākajai izglītībai jābūt valsts prioritātei ne vien priekšvēlēšanu lozungos, bet arī brīžos, kad tiek lemts par tālākajiem plāniem.

26. oktobrī Latvijas Studentu apvienība (LSA) tikās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski, sanāksmē piedaloties arī pārstāvjiem no Izglītības un zinātnes ministrijas un Finanšu ministrijas. LSA pašlaik ir panākusi vienošanos ar premjerministru M. Kučinski un Izglītības un zinātnes ministru K. Šadurski, ka valsts finansēto studiju vietu skaits tuvākajos 3 gados netiks samazināts, bet 100% apstiprinājums tam vēl nav, jo valdības lēmums plānots tikai 1.novembrī – pēc budžeta likumprojektu pakotnes izskatīšanas Saeimā pirmajā lasījumā, norāda LSA.

Tikšanās reizē LSA aicināja premjerministru sasaukt ārkārtas valdības sēdi un neatlikt jautājumu uz 1. novembri, bet no premjerministra netika gūta piekrišana ārkārtas Valdības sēdes sasaukšanai. LSA atgādināja, ka Pasaules bankas eksperti raksturojuši Latvijas augstākās izglītības sistēmu kā ilgstoši nepietiekoši finansētu no valsts puses un arī šogad Augstskolu likuma norma, kas paredz ikgadēju finansējuma pieaugumu studijām no iekšzemes kopprodukta, līdz valsts piešķirtais finansējums studijām valsts dibinātās augstskolās sasniedz vismaz divus procentus no iekšzemes kopprodukta, netiek pildīta. Netika saņemts apstiprinājums tam, ka tiks rasts papildus nepieciešamais finansējums augstākajai izglītībai, lai nodrošinātu likuma normas un lai studiju vietas bāzes finansējums uz vienu studējošo Latvijā nebūtu viens no zemākajiem Eiropas Savienībā.

31. oktobrī, kad Saeima skatīt valsts budžeta likumprojektu pakotni pirmajā lasījumā,  notiks studentu gājiens, lai atgādinātu, ka augstākā izglītība ilgstoši ir nepietiekoši finansēta no valsts puses un tā turpināt vairs nedrīkst - turpmākajos gados nepieciešams veikt mērķtiecīgus finanšu ieguldījumus augstākajā izglītībā, vienlaicīgi risinot gan kvalitātes, gan pieejamības jautājumus.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Dānija izdos Misāni Latvijai(44)

Dānijas tiesa ceturtdien apstiprināja Dānijas ģenerālprokurora lēmumu atcelt Latvijas pilsones Kristīnes Misānes izdošanu Dienvidāfrikas Republikai (DĀR) un atzina, ka Misāne jāizdod Latvijai, vēs...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas