Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Latvijas Studentu apvienība

Jo ar roltoniem nepietiek

Rīkojot tiešsaistes akciju #GribuStudēt, studenti norāda ne tikai uz problēmām augstākajā izglītībā krīzes laikā, bet arī uz ilgstoši nerisinātiem jautājumiem. Tie vienmēr atlikti malā, bet pandēmijas laiks parādījis, ka beidzot arī tiem būtu jāpievēršas.

Studenti bažījas par budžeta vietu samazināšanu un uzņemšanas prasību celšanu

Latvijas Studentu apvienība (LSA) šodien nosūtījusi izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai (JKP) vēstuli, kurā aicina viņu uz tikšanos ar studējošajiem, lai pārrunātu Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) priekšlikumus izmaiņām budžeta vietu piešķiršanas kārtībā un reflektantu uzņemšanas kritērijos, aģentūrai LETA pastāstīja apvienības sabiedrisko attiecību vadītāja Evelīna Puzo.

Studentu apvienība: Par RPIVA iespējamo likvidāciju nav noticis demokrātisks dialogs

Latvijas Studentu apvienība (LSA) negatīvi vērtē un uzskata par nekorektu Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) līdzšinējo komunikāciju ar iesaistītajām pusēm par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) likvidāciju (sākumā tika pausta informācija par reorganizāciju), pievienojot to Latvijas Universitātei (LU). Studentu apvienība uzskata, ka nav noticis demokrātisks dialogs, kura ietvaros būtu organizētas savstarpēji saskaņotas, plānveidīgas, finansiāli un sociāli izvērtētas diskusijas kopā ar ieinteresētajām pusēm par augstskolu tīkla sakārtošanu un kādu augstskolu reorganizācijas jautājumiem. LSA iestājas par to, ka diskusijas par augstskolu konsolidāciju nedrīkst notikt bez Augstākās izglītības padomes (AIP) viedokļa uzklausīšanas.

Studentu lieta

Dienā, kad Saeima pirmajā lasījumā skata nākamā gada valsts budžetu, Latvijas Studentu apvienība rīko protesta gājienu, iebilstot pret kārtējām reformām, kuru rezultātā, ja netiks piešķirta papildu nauda, valsts finansēto studiju vietu skaits varētu samazināties par 10 procentiem.

Studenti dosies protesta gājienā

31. oktobrī, kad Saeima skatīt valsts budžeta likumprojektu pakotni pirmajā lasījumā, notiks studentu gājiens, lai atgādinātu, ka augstākā izglītība ilgstoši ir nepietiekoši finansēta no valsts puses un tā turpināt vairs nedrīkst - turpmākajos gados nepieciešams veikt mērķtiecīgus finanšu ieguldījumus augstākajā izglītībā, vienlaicīgi risinot gan kvalitātes, gan pieejamības jautājumus, portālu Diena.lv informē LSA.

Studenti noraizējušies par finansējuma samazināšanos augstākajai izglītībai

Studenti nobažījušies par finansējuma samazinājumu augstākajai izglītībai nākamā gada budžetā, aģentūru LETA informēja Latvijas Studentu apvienības (LSA) prezidents Mikus Dubickis.Kā liecinot LSA rīcībā nonākusī informācija, Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pieprasījumā nākamā gada budžetā finansējums augstākajai izglītībai tiek samazināts.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide