Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Topošajiem karavīriem samazinātas veselības un fizisko testu prasības

Lai šogad nodrošinātu Nacionālos bruņotos spēkus (NBS) ar nepieciešamo personālu, samazinātas veselības un fizisko testu prasības, trešdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā pastāstīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Apvienotā Štāba priekšnieks Ivo Mogiļnijs.

Pēc komisijas sēdes Mogiļnijs aģentūrai LETA skaidroja, ka samazinātas ir sākuma prasības, taču nav samazināts galarezultāts. Ja, veicot veselības un fiziskās sagatavotības pārbaudes, tiks secināts, ka potenciālajam karavīram nedaudz pietrūkst, lai sasniegtu minimālo līmeni, tad rekrutēšanas komisija atļaus šādam cilvēkam iestāties NBS. Tad NBS strādā pie tā, lai šāds cilvēks trīs mēnešu laikā sasniegtu minimālo standartu. Ja šo mēnešu laikā prasības tiks izpildītas, tad tiks dota atļauja turpināt dienestu pamatapmācības kursā.

"Ja viņš šādas prasības nesasniedz, tad diemžēl no šāda cilvēka jāatvadās," skaidroja Mogiļnijs.

Attiecībā veselības uzlabošanu NBS cenšas nodrošināt elementāras lietas, lai cilvēks varētu turpināt dienestu un tas iekļauj, piemēram, zobārstniecību, norādīja Mogiļnijs. "Mums princips ir tāds, lai būtu lielāka pretimnākšana pret potenciālajiem karavīriem, kuri ir patrioti un vēlas kalpot savai valstij," uzsvēra NBS Apvienotā štāba priekšnieks.

Piedaloties atlasē profesionālajam dienestam šobrīd ir jānokārto šādi minimālie fiziskie normatīvi: skrējiens, vēdera preses vingrinājums un atspiešanās.

Minimālās prasības paredz, ka vīriešiem jānoskrien trīs kilometri 14 minūtēs un 29 sekundēs, bet sievietēm 1500 metru distance jāveic vismaz 8 minūtēs un 56 sekundēs. Vēdera preses vingrinājums vīriešiem divu minūšu laikā jāveic vismaz 43 reizes, bet sievietēm 31 reizi. Tāpat vīriešiem divu minūšu laikā vismaz 33 reizes jāatspiežas, bet sievietēm šis vingrinājums jāveic kā minimums 14 reizes.

Lai arī armijai nepieciešams moderns bruņojums un atbilstoša infrastruktūra, šodien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS) vērsa uzmanību, ka tai nepieciešami arī cilvēki, par kuru piesaistīšanu dienestam demogrāfisko problēmu ietekmē jākonkurē ar civilo sektoru. Ministrs sprieda, ka šogad neizdosies izpildīt visus uzdevumus, kas saistīti ar cilvēku rekrutēšanu, taču šobrīd ir panākts, ka dienestu nepamet cilvēki.

"Diemžēl dažādu apstākļu ietekmē, piemēram, veselības problēmu un sodāmības dēļ sarūkt rekrutējamo skaits, kā arī pašu rekrutētāju skaits ir ļoti minimāls, tāpēc jādomā, kā to uzlabot," uzsvēra ministrs.

pievienotas pēdējās divas rindkopas

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas