Savainoti, klaiņojoši un bezpalīdzīgi dzīvnieki bieži nesaņem palīdzību, jo valsts nepiedāvā pietiekamu atbalstu to ārstēšanai un aprūpei. Šobrīd lielākā daļa rūpju par šiem dzīvniekiem gulstas uz privātpersonām, dzīvnieku patversmēm un brīvprātīgajiem, kam trūkst resursu un iespēju palīdzēt visiem, tāpēc tiek rosināts meklēt valstiskus risinājumus sistēmas atbalstam.
Jāmazina birokrātiskais slogs
Viens no risinājumiem būtu – izveidot specializētu dzīvnieku glābšanas dienestu, kas operatīvi reaģētu uz izsaukumiem, un vienotu tālruni, uz kuru varētu ziņot gan par mājas, gan savvaļas dzīvniekiem, kuri ir cietuši vai apdraud cilvēkus. Operatīvā vienība būtu jāapgādā ar nepieciešamo aprīkojumu, un tai jāstrādā arī ārpus darba laika visā Latvijā. Būtu vajadzīgs arī valsts līdzfinansējums veterinārajai palīdzībai, proti, steidzamai dzīvnieku ārstēšanai, sterilizācijas programmām bezsaimnieka dzīvniekiem, – Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēdē, kurā skatīja iedzīvotāju rosinātu iniciatīvu par valsts atbalstu savainotu un bezpalīdzīgu dzīvnieku glābšanā, meklēt risinājumus aicināja iniciatīvas iesniedzēja Iveta Miglāne, kura rosināja arī mazināt birokrātisko slogu biedrībām, kas rūpējas par nelaimē nonākušiem dzīvniekiem.
Otra iniciatīvas autore Inese Bāra vērsa uzmanību uz to, ka bez aizsardzības palikušas trīs lielas grupas – ne tikai klaiņojošie un bezsaimnieka dzīvnieki, par ko atbild pašvaldības, bet arī savvaļas dzīvnieki, kurus sabiedrība pieprasa glābt. Trešā grupa ir administratīvo pārkāpumu lietās un krimināllietās izņemtie
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 9. maija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt klikšķinot šeit!
Raksta cena: €1.00