Laika ziņas
Šodien
Migla
Otrdiena, 16. aprīlis
Mintauts, Alfs, Bernadeta

Valainis: Pirmie divi dižpasākumi apliecina Latvijas sporta nozares potenciālu

Šogad gaidāmais FIA Pasaules rallija čempionāta posms un 2025. gadā plānotais Eiropas čempionāta finālturnīrs basketbolā vīriešiem kā pirmie oficiālie dižpasākumi apliecina Latvijas sporta nozares potenciālu būt liela mēroga starptautisko pasākumu priekšgalā, uzsver ekonomikas ministrs Viktors Valainis.

Ministrs arī atzīst: “Un te nav runa tikai par sportu, bet arī par tautsaimniecību. Lielu starptautisku pasākumu organizēšana piesaista vietējos un ārvalstu apmeklētājus, sekmē vietējās infrastruktūras attīstību, ekonomikas izaugsmi, kā arī rada darbavietas gan tieši saistītajās jomās - viesnīcās, restorānos, mazumtirdzniecībā, transportā, gan arī saistītajās preču un pakalpojumu nozarēs. Turklāt šie pasākumi ir fiskāli neitrāli – proti, gaidāmais iekasētā pievienotās vērtības nodokļa pieaugums valsts budžetā ir lielāks, nekā tiem plānotais valsts atbalsta apmērs”.

Ministru kabinets 23. janvārī izskatīja Ekonomikas ministrijas sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju, Kultūras ministriju un Finanšu ministriju sagatavoto informatīvo ziņojumu par finansējuma nodrošināšanu lieliem un nozīmīgiem pasākumiem. Ar dižpasākumu tiek saprasts starptautiska mēroga pasākums, kas notiek Latvijā un ko organizē, deleģē vai kura sadarbības partneris ir pasaules vai Eiropas mēroga organizācija, pasākums tiek plaši atspoguļots plašsaziņas līdzekļos un rada būtisku ietekmi uz Latvijas ekonomiku (starptautisko atpazīstamību un konkurētspēju utt.), kā arī tas piesaista vismaz 10 000 ārvalstu apmeklētāju un dalībnieku naktis, kas nakšņo Latvijas tūristu mītnēs. Pasākuma ilgumam ir jābūt vismaz divas un vairāk dienas.

Atbalsts dižpasākumiem paredzēts kā atbalsta programma ar valsts līdzfinansējumu līdz 90% no aprēķinātajiem ārvalstu viesu radītā apgrozījuma pievienotās vērtības nodokļa (PVN) ieņēmumiem. MK. 23. janvāra sēdes laikā lēma arī par atbalsta piešķiršanu diviem pirmajiem dižpasākumiem - FIA Pasaules rallija čempionāta (WRC) posma organizēšanai  2024. gadā un 2025. gada Eiropas čempionāta finālturnīra basketbolā vīriešiem organizēšanai Latvijā. Rallija čempionāta organizēšanai tiks piešķirti 2,55 miljoni eiro, bet basketbola finālturnīram - 9,95 miljoni eiro.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas