Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ekonomikas ministrija

Atbalsts par dārgajiem energoresursiem nebūs visaptverošs

Par atbalstu uzņēmējiem stingro ierobežojumu periodā, iecerēm rūpniecības attīstības veicināšanai, kā arī Latvijas iespējām iet zaļo kursu Rolanda Pētersona saruna ar ekonomikas ministru Jāni Vitenbergu.

Piemēroties mainīgajai pasaulei

Pusei jeb 50% darbavietu pastāv risks, ka tās tuvākajos gados būtiski mainīsies vai novecos, līdz ar ko tajās strādājošajiem būs nepieciešama pārkvalifikācija, prognozēts 2020. gada Pasaules Ekonomikas foruma pētījumā. Lai iedzīvotāji un uzņēmēji būtu informēti par nākotnes darba tirgus tendencēm, jau drīzumā būs pieejama Ekonomikas ministrijas (EM) un Nodarbinātības valsts aģentūras izstrādātā platforma, kas atspoguļos darba tirgus prognozes, nozaru attīstības tendences un nākotnē pieprasītās profesijas.

Pētījums: Vairums Latvijas iedzīvotāju atbalsta nepieciešamību mācīties mūža garumā

Pētījumu centra SKDS šā gada jūnijā veiktā Latvijas iedzīvotāju aptauja par attieksmi jautājumos, kas saistīti ar pastāvīgu nepieciešamību mācīties un mūžizglītības tēmas aktualitāti, liecina - pārliecinoši lielākā daļa jeb 96% respondentu piekrīt, ka jaunas zināšanas un prasmes ir nepieciešams apgūt visa mūža garumā. Vienlaikus vairāk kā puse jeb 54% respondentu atzina, ka nejūtas droši par to, vai līdz pensijas vecuma sasniegšanai varēs nostrādāt savā esošajā profesijā, neapgūstot jaunas zināšanas un prasmes.

Plāno stiprināt patērētāju tiesību aizsardzību tiešsaistes tirdzniecībā

Ekonomikas ministrija (EM) izstrādājusi un nodevusi starpinstitūciju saskaņošanai grozījumus Negodīgas komercprakses aizlieguma likumā, kuru mērķis ir stiprināt patērētāju tiesību aizsardzību tiešsaistes tirdzniecībā, jo īpaši aizsardzību pret negodīgas komercprakses īstenotājiem.

Vitenbergs: strādājam pie tā, lai tiktu atvērtas visas tirdzniecības vietas

Tirgotāji vēlas pārdot, pircēji – iepirkties. Kur rodas problēma, ja iesaistītās puses būtībā ir uz viena viļņa? Pandēmija. Vīruss jau vairāk nekā gadu nosaka mūsu ikdienu, mākslīgi veidojot jaunus iepirkšanās paradumus un spiežot tirgotājus nemitīgi pielāgoties. Skaidras ir divas lietas – mēs nezinām, cik ilgi pasaules, Latvijas ekonomiku un ikviena cilvēka ikdienu ietekmēs Covid-19 vīruss, bet mums kā sabiedrībai ir jāspēj pielāgoties un jāļauj tirgotājiem turpināt savu darbību. Un ko tas paredz? Tas paredz, ka abām pusēm ir jāuzņemas atbildība.

Vitenbergs iecelts par EM parlamentāro sekretāru

Saeimas deputāta mandātu atjaunojušais Jānis Vitenbergs (NA) ceturtdien iecelts par Ekonomikas ministrijas (EM) parlamentāro sekretāru, aģentūru LETA informēja ministrijā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide