Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Valdībai būs jāizvērtē iespējas uzlabot depozīta sistēmu

Ņemot vērā vairāk nekā 10 000 cilvēku parakstīto kolektīvo iesniegumu par depozīta sistēmas paplašināšanu, Saeima ceturtdien nolēma uzdot valdībai izvērtēt iespēju pilnveidot depozīta sistēmu.

Lēmumā Ministru kabinets aicināts depozīta sistēmā izmantot tādas tehnoloģijas, kas nodrošinātu pārstrādei pret atlīdzību nododamā iepakojuma dažādību un iespēju nepieciešamības gadījumā to papildināt ar jauniem iepakojuma veidiem.

Saeima lēma, ka valdībai ziņojums par izvērtējuma rezultātu parlamentā jāiesniedz līdz 2020.gada 1.oktobrim.

Saeimā iesniegto kolektīvo iesniegumu parakstījuši 10 379 pilsoņi, un tajā iniciatīvas autori aicina pilnveidot plānoto depozīta sistēmu, paredzot, ka tajā pret atlīdzību varēs nodot dažāda veida iepakojumu.

Tas veicinās plaša spektra iepakojuma savākšanu un pārstrādi, iekļaujot arī, piemēram, piena un sulu iepakojumus, šampūna pudeles, stikla burkas, ko klasiskajā depozīta sistēmā nodot nevarēs, norādīts kolektīvajā iesniegumā.

Patlaban Iepakojuma likums paredz ieviest depozīta sistēmu dzērienu iepakojumam, kas pārstrādei ļaus nodot tikai dažas PET un stikla pudeles, kā arī skārdenes. Savukārt citu šo materiālu iepakojumus pārstrādei nodot nevarēs, un šāda situācija nav ilgtspējīga un šāds risinājums ir novecojis, teikts iniciatīvā.

Top komentāri

Rudais
R
Vienīgais variants kā uzlabot ir aizliegt depozīta sistēmu , par prieku monopolistiem.
skats no malas
s
Tas izskatās pēc mēģinājuma apturēt depozīta sistēmas ieviešanu. Par depozīta sistēmu runā jau 15 gadus. Te paredz izveidot, te atliek, te atceļ, te atkal paredz, te atkal atliek. Tagad laikam ir izsmelti visi argumenti tās atlikšanai. Bet kādam negribas to ieviest, tāpēc tiek prasīts pretējais - papildināt to ar citiem iepakojuma veidiem. Tagad varēs 5 gadus domāt, ar kādiem. Vēl 5 gadus tam gatavoties. Un tad atlikt, jo vajadzēs papildināt vēl ar kaut ko.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Pareizs lēmums neīstā laikā

Lēmums konceptuāli ir pareizs, taču izvēlētais laiks tā īstenošanai gan ir nepiemērots. Tāda ir Dienas aptaujāto ekonomistu nostāja pret grozījumiem Mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likumā, kas nodo...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas