Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +6 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 2. aprīlis
Irmgarde, Daiva

Valsts apmaksās slimības lapu vecākiem, kuri atgriezušies no vīrusa skartajām valstīm

Pēc atgriešanās no konkrētām vīrusa Covid-19 skartajām valstīm vecākiem par bērnu piešķirs divu nedēļu slimības lapu, informē Veselības ministrijas (VM) pārstāve Anna Strapcāne.

Šīs valstis ir Ķīna, Dienvidkoreja, Irāna, kā arī Itālijas Lombardijas un Veneto apgabali - uz šīm teritorijām ir attiecināti īpaši pasākumi. Tostarp, ceļotājiem, kuri atgriežas no šīm vietām, jānovēro sava veselība turpmākās 14 dienas. Savukārt bērniem rekomendēts divas nedēļas neapmeklēt izglītības iestādi.

Lai bērns varētu šo laiku pavadīt mājās, ārsts vecākam izrakstīs darbnespējas lapu, kuru apmaksā valsts, skaidroja Strapcāne. Turklāt viņa apliecināja, ka attiecīgās ārstniecības personas ir informētas par darbnespējas lapu izrakstīšanu šajos gadījumos.

Ministrijas pārstāve skaidroja, ka bērni higiēnai nereti nepievērš tik lielu uzmanību kā pieaugušie, tāpēc ir būtiski izvirzīt specifiskas rekomendācijas.

Vienlaikus arī visām izglītības iestādēm ir nosūtītas rekomendācijas un gadījumā, ja bērns pēdējo 14 dienu laikā ir bijis ceļojumā minētajos reģionos, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) rekomendē bērnam neapmeklēt izglītības iestādi, savukārt vecākiem sazināties ar ģimenes ārstu un sadarbībā ar speciālistu novērot bērna veselību 14 dienas pēc ceļojuma.

Ja minētajā laika periodā neparādās akūtas augšējo elpceļu infekcijas slimības simptomi, tostarp, paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, apgrūtināta elpošana, tad bērnam var atļaut apmeklēt izglītības iestādi ar ģimenes ārsta izziņu.

Turpretim, ja bērnam ir parādījušies minētie simptomi, SPKC mudina nekavējoties zvanīt 113 un informēt ārstniecības personu par simptomiem un ceļojumu uz skarto teritoriju.

Jau ziņots, ka patlaban Latvijā nav apstiprināts neviens saslimšanas gadījums ar jauno koronavīrusu Covid-19.

VM no 24.februāra par koronavīrusa Covid-19 skartajām valstīm vai teritorijām, uz kurām attiecināti īpaši pasākumi noteikusi Ķīnu, Dienvidkoreju, Irānu, kā arī Itālijas Lombardijas un Veneto apgabalus. 

Speciālisti iesaka izvērtēt ceļojuma nepieciešamību uz minētajām koronavīrusa Covid-19 skartajām valstīm vai teritorijām, kā arī ceļojuma laikā ievērot vispārējos profilakses pasākumus un sekot līdzi vietējo varas iestāžu norādījumiem.

Ceļotājiem, kuri atgriežas no šīm vietām, jānovēro sava veselība turpmākās 14 dienas. Parādoties saslimšanas simptomiem, piemēram, paaugstinātai ķermeņa temperatūrai, klepum, rīkles iekaisumam un apgrūtinātai elpošanai, VM iesaka ierobežot kontaktus ar ģimenes locekļiem un citām personām, nekavējoties zvanīt 113 un informēt ārstniecības personas par simptomiem un ceļojumu uz koronavīrusa Covid-19 skartajām valstīm vai teritorijām. 

Latvijas SPKC pārstāvji arī informējuši, ka pirmdien Eiropas Komisijas Veselības drošības komiteja un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra rīkotajā telefonkonferencē secināts, ka satiksmes ierobežojumi patlaban nav nosakāmi - tomēr visas aviosabiedrības ir informētas par attiecīgajiem pārbaudes mehānismiem.

Kopumā pasaulē no 2019.gada 31.decembra līdz 2020.gada 23.februārim ziņots par 78 833 laboratoriski apstiprinātiem saslimšanas gadījumiem, ko raisīja jauns koronavīruss Covid-19. Tostarp saslimuši arī 16 veselības aprūpes darbinieki, savukārt 2463 pacienti ar nopietnām blakusslimībām ir miruši.

Top komentāri

Antūns
A
Tad jau ar steigu jābrauc uz Tiroli paslēpot. Valstij laikam nav kur naudu likt ?
VVZ
V
Vislielākais blefs ir tas, ka sejas maska palīdz pret vīrusiem. Vīruss ir tik sīks, ka tas tiek cauri maskai- vīrusa izmēri ir no 17 līdz 300 nanometriem. Tie ir aptuveni 1000 reizes mazāki nekā baktērijas. Cilvēki tic, ka maskas palīdz, taču tas tā nav.
alias
a
Diezgan dīvaini. Tas nozīmē, ka tās visas ir B slimības lapas. Ja ir zināms, ka konkrētajā reģionā ir vīruss, cilvēki izlemj braukt tik un tā, valsts papildus apmaksā vēl par divām papildus atvaļinājuma nedēļām. Jocīgi.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Latvijā pašreiz jūtas drošāk(14)

Ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 saslimušo skaits Latvijā pagaidām pieaug salīdzinoši lēnā tempā un vienmērīgi. Pretēja aina Eiropā paveras Itālijā un Spānijā, kur saslimušo skaits ik ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas