Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Vējonis: Tagad ir mūsu laiks sargāt Latviju

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas militārajā parādē Liepājā 2017. gada 4. maijā.

Dārgie liepājnieki un Kurzemes ļaudis! Godātie klātesošie! Mīļie tautieši!

Sirsnīgi sveicu Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienā! Šodien sarkanbaltsarkanais karogs vēju pilsētā un visā Latvijā plīvo īpaši stalti. Mēs esam lepni par Latviju, par savām mājām un brīvību.

Neviens mums valsti un neatkarību nedāvināja. Par to cīnījāmies paši. Bija ļaudis, kuri uzdrīkstējās 1918. gada novembrī, un bija ļaudis, kuriem netrūka drosmes 1990. gada maijā. Pirms divdesmit septiņiem gadiem šajā dienā Augstākās padomes deputāti pieņēma deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”.

Liepāja vienmēr atgādinās mūsu spēku. Tieši šeit mūsu pirmā valdība rada patvērumu, kad lielākā daļa Latvijas bija ienaidnieku varā. No šejienes brīvības cīņās atspērās Oskara Kalpaka vīri, lai atkarotu mūsu zemi un valsti. Okupācijas gados vēju pilsētā gruzdēja brīvības alkas, kas iedvesmoja mūs visus ar patiesību rokmūzikas skaņās dzimtajā valodā.

Likteņa līkloči Latviju veduši cauri daudzām krustcelēm, un ļaužu likteņi savijušies līdz ar tiem. Līdzās mums, kam Atmodas sarkanbaltsarkano karogu jūra un janvāra barikāžu kopības uguns vienmēr liksies vēl tikai vakardiena, jau ir izaugusi jauna paaudze. Paaudze, kurai 4. maijs vēstures grāmatās ir tikpat sens kā 18. novembris un kura tā laika notikumus uzzina no vecāku un vecvecāku atmiņām un stāstiem. Jaunajai paaudzei šodien jāuzņemas atbildība par to, lai Latvija pastāvētu mūžam! Lai Latvija būtu drošas un plaukstošas mājas mums visiem.

Latvija mums ir uzticēta. Mēs to kā dāvanu saņēmām no iepriekšējām paaudzēm, lai nodotu tālāk bērniem un bērnubērniem. Tagad ir mūsu laiks sargāt Latviju.

Iestāsimies par Latviju ar savām domām, vārdiem un darbiem. Ikviens darbs, ko atbildīgi un godprātīgi veicam. Ikviena ģimene, kas gādā par savas mājas pavardu un audzina bērnus. Ikviens zemes pleķītis, ko iekopjam Latgalē, Vidzemē, Kurzemē un Zemgalē, - tie ir mūsu darbi Latvijai.

Uzdosim katrs sev jautājumu – kā es varu stiprināt savas valsts neatkarību un brīvību? Ko tieši es varu darīt? Paskatīsimies pa kreisi. Un tagad paskatīsimies pa labi. Ļaudis mums līdzās ir Latvija. Mēs visi esam Latvija. Mēs veidojam Latviju. Neviens cits to mūsu vietā nedarīs.

Šajā militārajā parādē mēs apliecinām, ka esam gatavi Latviju aizstāvēt arī ar ieročiem rokās, ja tas būtu nepieciešams. Plecu pie pleca mēs stāvam sardzē par Latviju kopā ar mūsu draugiem un sabiedrotajiem.

Pateicos ikvienam karavīram, zemessargam, robežsargam, policistam un ugunsdzēsējam. Paldies, ka jūs ik dienas gādājat par mieru un drošību. Mēs pateicamies arī NATO valstu karavīriem par atbalstu mūsu valsts drošības stiprināšanā.

Raugoties uz jums, jaunsargi, esmu drošs par Latvijas nākotni. Jūs esat apņēmušies nežēlot savus spēkus, lai veidotu labāku Latviju.

Šodien nāksim kopā pie baltiem galdautiem ģimenēs un draugu lokā. Svinēsim, ka dzīvojam brīvā Latvijā. Lai šodienas svētki mūs iedvesmo un iedrošina darbiem savas valsts labā!

Dievs, svētī Latviju!

Top komentāri

mhm
m
Latvijai neredzu nākotni, ja Latvija turpina līdzšinējo ceļu. Latvijai ir jākļūst par solidāru labklājības valsti, tikai tā Latvija sevi spēs pasargāt un nodrošinās savu nākotni.
A
A
Vislielākais Latvijas sargs....
Juzis
J
Negribās neko sliktu teikt, bet roka neceļās rakstīt ko labu par mūsu politiķu spēju nodrošināt Latvijas drošību.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Līgo dienā avārijās cietuši 17 cilvēki(3)

Pagājušajā diennaktī Valsts policija (VP) reģistrējusi 61 avāriju, kurā cietuši 17 cilvēki, tajā skaitā četri gājēji un trīs velosipēdisti, informēja Valsts policija (VP).

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas