Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Veselības inspekcija nesaskata ārstu nolaidību Daugavpils trakumsērgas gadījumā

Noslēdzot pārbaudes SIA Daugavpils reģionālā slimnīca un SIA Daugavpils psihoneiroloģiskā slimnīca saistībā ar trakumsērgas gadījumu, nav konstatēta ārstu nolaidība, informēja Veselības inspekcijas (VI) pārstāve Saiva Luste.

Inspekcijas pārbaudē secināts, ka veselības aprūpe pacientei tikusi nodrošināta atbilstoši tā brīža veselības stāvoklim. Līdztekus VI secinājusi, ka pacientei sniegta atbilstoša ārstēšana, novērošana un atkārtota veselības stāvokļa izvērtēšana.

Spriežot par mediķu rīcību saistībā ar minēto gadījumu, VI aicina ņemt vērā, ka trakumsērga ir slimība, kas pēc simptomu parādīšanās vienmēr beidzas ar slimnieka nāvi.

Jau ziņots, ka Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta BIOR sniegtā informācija apstiprinājusi faktu, ka Daugavpilī mirušajai pacientei konstatētais trakumsērgas vīruss ģenētiski pieder vīrusiem, kas cirkulē Āzijā.

Savukārt Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs iepriekš vēstīja, ka mirusī sieviete bija nonākusi slimnīcā ar veselības problēmām. Ņemot vērā, ka viņa iepriekš bijusi ārzemēs, slimnīcā tika izmeklētas iespējamās infekcijas, tostarp pārbaudīta iespējamā inficēšanās ar trakumsērgu. Tomēr ārstniecības iestādē netika novēroti galvenie simptomi, kā rezultātā sākotnēji netika konstatēta trakumsērga.

Jau ziņots, ka Latvijā nāves gadījumi no trakumsērgas līdz šim nebija novēroti jau 16 gadus. Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja pavēstīja, ka pirms 2003.gada vēl konstatēti divi nāves gadījumi, proti, viens 1993.gadā un otrs 1996.gadā. Savukārt, 2012.gadā pēdējo reizi trakumsērga konstatēta dzīvniekiem. Tomēr no 2015.gadā Latvijai piešķirts no trakumsērgas brīvas valsts statuss.

SPKC atgādina, ka vakcinācija pret trakumsērgu vienmēr ir nepieciešama pēc kontakta ar slimu vai iespējami slimu dzīvnieku. Kā vēstī centrā, vakcinācija ir nepieciešama gadījumos, kad slims dzīvnieks cilvēku sakodis vai saskrāpējis, tāpat saslimšanu var izraisīt slimā dzīvnieka siekalu nokļūšana uz gļotādām, bojātas ādas un brūcēm.

Top komentāri

!
!
Nēnu vispār arprāts! Tur varēja tagad būt n-tie līķi, ja tas dēls nebūtu cēlis trauksmi, uzstājis uz pareizās diagnozes noskaidrošanu, sekciju, jo visiem, kas ar šo pacienti bija saskarē, taču ir jāvakcinējas. Vismaz teorētiski. Vispār bail iedomāties, kas notiktu kādas tiešām epidēmijas vai, dies lai pasarg, bioloģiskā terorisma gadījumā. Tak Latvija apsprāgtu kā mušas, jo neviens no mediķiem netaisītos smadzeni pakustināt un iznirt no snaudas ar savām 500 stundu slodzēm mēnesī, uzrakstītu kaut kādus papīrus ar pirmo prātā ienākušo diagnozi un aizmirstu. kamēr apsprāgti paši aiz savas nolaidības.
VVZ
V
Viss kārtībā, ak, cienījamā kundze, viss kārtībā, viss kārtībā! Trakumsērgu diagnosticēt nespējam, personāla inficēšanās riski arī ignorēti, viss kārtībā! Sistēma un valsts ir sapuvusi, ja inspekcija tur neko nesaskata.
šņabīte
š
Maksimāls ārstu neprofesionālisms. Tipiski mūsu ārstiem.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kam dāsna prēmija, kam tēja(43)

Kamēr Latvijas Radio valde, tuvojoties radio deviņdesmit piektajai dzimšanas dienai, ir saņēmusi iespaidīgas – 5000–6000 eiro lielas – prēmijas, pārējiem darbiniekiem nācies samierināties ar...

Kāpēc jāseko uzkrājumam pensijai(6)

Lai gan vairākums mūsu valsts iedzīvotāju ir dzirdējuši par Latvijas pensiju sistēmu, pētījumi liecina, ka tikai retais tajā iedziļinās un velta laiku, lai saprastu, kā tā darbojas. Tomēr pareizi ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas