Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Veselības inspekcija

VI: Piesārņojums Zemgales apkārtnē nav ietekmējis dzeramā ūdens kvalitāti

Zemgalē, vietās, kur no autocisternas tika izlaistīts šķidrums ar ķīmiskām vielām, nav konstatēta piesārņojuma nonākšana gruntsūdeņos, aģentūra LETA uzzināja Veselības inspekcijā (VI), kura izvērtējusi notikušā ceļmalu piesārņojuma iespējamo ietekmi uz individuālajām dzeramā ūdens ņemšanas vietām.

Lielākājā daļā peldvietu ūdens kvalitāte ir laba

Lai gan auksto laika apstākļu dēļ daudzi Latvijas iedzīvotāji šogad vēl aktīvi neizmanto iespēju atpūsties ūdenstilpju tuvumā, lai nopeldētos, oficiāli peldsezona ir sākusies jau trešdien, 15. maijā, portālu Diena informē Veselības inspekcija (VI). Lai peldēšanās būtu droša, VI jau ir veikusi pirmās peldvietu ūdens kvalitātes pārbaudes 57 oficiālajās peldvietās.

Francijā atklāts, ka bērnu autiņbiksītēs atrodama virkne kaitīgu ķīmisku vielu

Francijas Nacionālā veselības aģentūra ir paziņojusi, ka bērnu autiņbiksītēs atrodama virkne ķīmisku vielu, tostarp pretrunīgi vērtētais lauksaimniecības pesticīds – glifosāts. Latvijas atbildīgie dienesti pagaidām ieņem nogaidošu pozīciju - kamēr nav izsludināti Eiropas Savienības mēroga ierobežojumi vai brīdinājumi, autiņbiksīšu lietošana tiek uzskatīta par drošu, vēstī LNT ziņas.

Psihiatriskās veselības aprūpē trūkumu joprojām daudz

Veselības inspekcija secinājusi, ka psihiatriskās palīdzības iestādē ir izteikts speciālistu trūkums. Trūkst ne tikai ārstu psihiatru, bet arī garīgās aprūpes māsu. Inspekcijas ieskatā šis jautājums jārisina gan pašām iestādēm, gan arī valstiskā līmenī jāveic darbības, lai ārstiem radītu interesi par psihiatra un bērnu psihiatra specialitātes apgūšanu un turpmāko darbu publiskajā sektorā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide