Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Vilcienos pieķertajiem "zaķiem" turpmāk sods bargāks

No 1. marta stāsies spēkā jauns līgumsoda apmērs par braukšanu vilcienā bez biļetes. Turpmāk pasažieriem, kuri nevarēs uzrādīt derīgu braukšanas biļeti, tiks piemērota soda nauda 25 eiro apmērā, portālu Diena.lv informēja AS Pasažieru vilciens.

Uzņēmums norāda, ka vairums vilcienu pasažieru ir atbildīgi un atbilstoši noteikumiem vienmēr iegādājas braukšanas biļeti. 2018. gadā par braukšanu bez biļetes vilcienā tika sodīti 666 pasažieri, kas nav uzskatāms par lielu rādītāju, ņemot vērā, ka gadā kopumā pārvadāti 18,08 miljoni pasažieru. 

Līdz šim par braukšanu vilcienā bez derīgas biļetes piemērojamais līgumsods bija 10 eiro elektrovilcienos un 15 eiro dīzeļvilcienos.

Turpmāk līgumsods visos vilcienos būs vienāds, un pasažieriem, kuri nevarēs uzrādīt derīgu braukšanas biļeti, tiks piemērota soda nauda 25 eiro apmērā.

Līgumsoda apmērs palielināts, pamatojoties uz Sabiedriskā transporta padomes lēmumu, kurā, izvērtējot situāciju pasažieru pārvadājumu nozarē, tika rosināts paaugstināt līgumsoda apmēru par atrašanos sabiedriskajā transportlīdzeklī bez derīgas braukšanas biļetes. 

Savukārt līgumsods par virsnormas bagāžas vai dzīvnieku neapmaksātu pārvadāšanu vilcienā paliek nemainīgs - pieci eiro. 

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas