Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +9 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 10. aprīlis
Anita, Anitra, Zīle, Annika

Vislielākie ienākumi tiesībsargājošo iestāžu priekšnieku vidū pērn bija Voinam un Spurei

Tiesībsargājošo iestāžu vadītāju vidū pērn vislielākie ienākumi bija Ostas policijas priekšniekam Valdim Voinam un Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniecei Ilonai Spurei, liecina informācija Valsts ieņēmumu dienesta (VID) mājaslapā.

Savukārt vislielākās parādsaistības deklarējuši Rīgas pašvaldības policijas (RPP) priekšnieks Juris Lūkass un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītājs Jēkabs Straume. Apjomīgākie naudas uzkrājumi pērn bija ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram.

Rīgas brīvostas pārvaldes Ostas policijas priekšnieks Voins, kurš vienlaikus ir arī Latvijas Basketbola Savienības prezidents, algā no Rīgas brīvostas pārvaldes 2018.gadā saņēmis 81 842 eiro, bet par studentu izglītošanu Rīgas Stradiņa universitātē un Valsts policijas koledžā saņēmis vēl 27 423 eiro, savukārt pensijā viņam pārskaitīti 19 346 eiro, bet dāvinājumā no AS Luminor Bank - 26 eiro. Vēl 1466 eiro Voins kā drošības eksperts saņēmis no Latvijas Nacionālā kultūras centra. Kopumā viņa ienākumi pērn bijuši 130 103 eiro. Bezskaidrā naudā Voins pērn uzkrājis 13 105 eiro, bet parādsaistības bija 44 290 eiro. 

Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieces Spures pagājušā gada ienākumus veidoja algā saņemtie 60 594 eiro, kā arī 6000 eiro par nekustamā īpašuma pārdošanu. Vēl 14 708 eiro Spure saņēmusi mantojumā, bet 510 eiro kā pabalstu no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA). Spure pērn nav deklarējusi skaidras vai bezskaidras naudas uzkrājumu, kā arī nav deklarējusi parādsaistības.

Tikmēr prokuratūras pārraudzībā esošā Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta priekšniece Ilze Znotiņa, kura stājās amatā pērn 1.jūnijā, pagājušā gadā par darbu dienestā saņēma 20 467 eiro. Vēl papildu ienākumos viņa pērn saņēmusi 14 183 eiro, ko veidoja honorāri, 2598 eiro kā ienākumus no saimnieciskās darbības un 1479 eiro kā pabalstu no VSAA. Bezskaidrā naudā Znotiņa uzkrājusi 38 908 eiro, bet viņas parādsaistības ir 12 880 eiro. 

Valsts lielākās izmeklēšanas iestādes Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis pērn algā VP saņēmis 54 308 eiro. Algā par darbu Juridiskajā koledžā viņš saņēmis 2511 eiro, bet 394 eiro no Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centra. VP priekšnieka parādsaistības veidoja 18 855 eiro, savukārt bezskaidrā naudā viņš uzkrājis 71 517 eiro. 

Tikmēr RPP priekšnieks Lūkass par darbu RPP pērn saņēmis 42 664 eiro. Lūkasa parādsaistības ir 94 984 eiro.

Savukārt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš pagājušā gadā par darbu VID saņēmis 49 154 eiro. Podiņš nav deklarējis bezskaidras naudas uzkrājumus un parādsaistības. 

Iekšējās drošības biroja vadītājs Valters Mūrnieks par darbu birojā saņēmis 50 217 eiro, bet no Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centra - 602 eiro. Parādsaistības Mūrniekam veidoja 15 623 eiro.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume deklarējis 48 268 eiro lielu algu par darbu KNAB, kā arī 525 eiro pabalstu no VSAA. Straume deklarējis 85 688 eiro lielas parādsaistības. Straume nav deklarējis skaidras vai bezskaidras naudas uzkrājumus.

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers pagājušā gadā algā par darbu prokuratūrā saņēmis 55 384 eiro, bet bezskaidrā naudā uzkrājis 100 902 eiro. 

Valsts robežsardzes priekšniekam Normundam Garbaram, kurš 2019.gada janvārī devās pensijā, par darbu Valsts robežsardzē pērn pārskaitīti 52 706 eiro, bet algā no Starptautiskā Migrācijas politikas attīstības centra viņš saņēmis 7558 eiro. Garbaram pērn bija 58 096 eiro lielas parādsaistības. Robežsardzes priekšniekam pērn nav bijuši bezskaidras naudas uzkrājumi.

Militārās policijas priekšnieks Tālis Majors algā no Militārās policijas un Aizsardzības ministrijas saņēmis 41 824 eiro. Bezskaidrā naudā Majors uzkrājis 45 000 eiro.

Trīs valsts drošības iestāžu vadītāju - Drošības policijas priekšnieka Normunda Mežvieta, Satversmes aizsardzības biroja direktora Jāņa Maizīša un Militārās izlūkošanas un drošības dienesta priekšnieka Induļa Krēķa - deklarācijas ir slepenas un nav sabiedrībai pieejamas.

Top komentāri

Oskars - nodokļu maksātājs
O
Tas ir murgs, kāda ostas policija, ko viņi tādu dara, ka pensionārs viņu vadot saņem ap 7K mēnesī uz rokas, cik šis amats izmaksā valstij?!? Un viņš jau nav vienīgais liekēdis tai struktūrā! Tai pašā laikā slimnīcām nav naudas, izglītībai nav naudas! Nožēlojami! Tas mudaks pat LBS nejēdz vadīt, izlases izgāž vienu turnīru pēc otra! Kāds viņš profesionālis
H. Varalauks
H
Vai viņi tiešām strādā tiesībsargājošās iestādēs?
atklātā tekstā
a
Vai Ostas policija un Ieslodzījuma vietu pārvalde tiešām ir tiesībsargājošās institūcijas? Tomēr kāds ir iemesls kāpēc Ostas policijas priekšniekam ir noteikta tik liela alga?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas